IV liga gr. wschodnia: Sądna sobota [ZAPOWIEDŹ]

Marcin Juszczyk
Piątek, 26 maja 2023, 11:02
Jeśli Lechia Dzierżoniów chce zgarać trzeci raz z rzędu w barażach o III ligę, musi liczyć na potknięcie Słowianina . Na zdjeciu kadr z meczu barażowego o III ligę Lechia - Chrobry II Głogów [CZERWIEC 2022] © Emilia Pałyga/Lechia Dzierżoniów|Jeśli Lechia Dzierżoniów chce zgarać trzeci raz z rzędu w barażach o III ligę, musi liczyć na potknięcie Słowianina . Na zdjeciu kadr z meczu barażowego o III ligę Lechia - Chrobry II Głogów [CZERWIEC 2022]
Udostępnij:
Przed nami ostatnia kolejka grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej. Zapowiada się ona bardzo frapująco, bowiem nadal nie wiadomo kto zagra w barażach o III ligę, a cztery drużyny nadal biją się o utrzymanie.

Wydawało się, że mistrz grupy zachodniej Karkonosze Jelenia Góra będzie mógł w ramach przygotowań do barażów analizować i obserwować Słowianina Wolibórz (63 pkt.), bowiem jeszcze na początku maja jego przewaga nad drugim miejscem wynosiła sześć punktów. Jednak lider grupy wschodniej w przeciągu trzech kolejek roztrwonił tą przewagę, ale nadal swój los ma w swoich rękach i nogach. Wystarczy, żeby w sobotę ograł na wyjeździe zamykające Skałki Stolec i wówczas zapewni sobie pierwsze miejsce bez oglądania się na drugą Lechię Dzierżoniów (62 pkt.).

Jednak jeśli Słowianinowi podwinęłaby się noga w starciu ze Skałkami, to musi liczyć na to, że dzierżoniowianie zgubią punkty w pojedynku z Baryczą Sułów, która cały czas ma szansę na uniknięcie degradacji i wygrała osiem z ostatnich dziesięciu spotkań. Aktualna forma piłkarzy Janusza Kudyby to mocny argument przed pierwszym gwizdkiem w Dzierżoniowie w sobotę.

Zatem jeżeli Słowianin Wolibórz chce zagrać w barażach o III ligę z Karkonoszami Jelenia Góra, musi zostać spełniony jeden z następujących scenariuszy:

  • musi wygrać ze Skałkami Stolec
  • może zremisować ze Skałkami Stolec przy braku zwycięstwa Lechii Dzierżoniów nad Baryczą Sułów
  • w przypadku porażki ze Skałkami Stolec, musi liczyć na porażkę Lechii Dzierżoniów z Baryczą Sułów

Natomiast na miejscach 6-9 będzie toczyć się gra o zachowanie ligowego bytu. Kwartet do tego brydża tworzą kolejno Piast Nowa Ruda (47 pkt.), Galakticos Solna (46 pkt.), Barycz Sułów (46 pkt.) i Orzeł Ząbkowice Śląskie (46 pkt.). Mimo wszystko w najkorzystniejszej sytuacji jest noworudzki Piast, który może "przyklepać" utrzymanie w wyjazdowym meczu z imiennikiem ze Żmigrodu. Jednak dla zawodników Jacka Fojny nie będą to łatwe zawody, bowiem żmigrodzianie to trzecia siła ligi i z pewnością dobrym akcentem będą chcieli zakończyć obecne rozgrywki.

Możliwości układu tabeli w walce o utrzymanie w grupie wschodniej jest wiele. Trzy punkty dla Piasta Nowa Ruda w Żmigrodzie niweczy nadzieje trójki za jego plecami na bezpośrednie utrzymanie. Wówczas jedynym kołem ratunkowym, tylko dla jednej ekipy, będzie ewentualna możliwość gry w barażach z BKS-em Bolesławiec z grupy zachodniej, jeśli ten przegra w Gryfowie Śląskim i nie zostanie wyprzedzony przez ósmą Odrę Ścinawa. Więcej na ten temat pisaliśmy we wczorajszej zapowiedzi grupy zachodniej, do której można przejść klikając TUTAJ

A jakie są pozostałe scenariusze w batalii o uniknięcie spadku w Konferencji Wschodniej IV ligi dolnośląskiej? Z odpowiedzią na te pytanie śpieszy portal DolFutbol.pl oraz Fanpage Co słychać w niższych ligach? - powiat kłodzki i ząbkowicki. Obie redakcje przygotowały bardzo dobre analizy możliwych rozstrzygnięć przed ostatnią kolejką. Poniżej linki.

DolFutbol.pl [ANALIZA W WALCE O UTRZYMANIE]
Co słychać w niższych ligach? - powiat kłodzki i ząbkowicki [ANALIZA W WALCE O UTRZYMANIE]

IV liga dolnośląska, gr. wschodnia - sezon 2022/2023 - 30.kolejka
27 maja - sobota

Piast Żmigród - Piast Nowa Ruda (godz. 17:00)
Sędziuje: Paweł Kucharczyk (KS Wrocław)
Polonia-Stal Świdnica - Polonia Trzebnica (godz. 17:00)
Sędziuje: Michał Jankowiak (KS Wrocław)
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Górnik Wałbrzych (godz. 17:00)
Sędziuje: Radosław Kasprzyk (KS Wrocław)
Bielawianka Bielawa - Sokół Marcinkowice (godz. 17:00)
Sędziuje: Tomasz Zieliński (KS Wałbrzych)
Lechia Dzierżoniów - Barycz Sułów (godz. 17:00)
Sędziuje: Damian Grabowski (KS Wałbrzych)
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Foto-Higiena Gać (godz. 17:00)
Sędziuje: Adrian Małachowski (KS Jelenia Góra)
Galakticos Solna - Moto Jelcz Oława (godz. 17:00)
Sędziuje: Sebastian Tarnowski (KS Wrocław)
Skałki Stolec - Słowianin Wolibórz (godz. 17:00)
Sędziuje: Marcin Teklak (KS Wałbrzych)Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy