Rodło wywiozło trzy punkty [RELACJA]

Marcin Juszczyk
Niedziela, 7 maja 2023, 22:06
Kadr z meczu Jaworzanka 1946 II Jawor - Rodło Granowice. Przy piłce Kajetan Marcinkiewicz. © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu Jaworzanka 1946 II Jawor - Rodło Granowice. Przy piłce Kajetan Marcinkiewicz.
Udostępnij:
Ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w Klasie A przegrały rezerwy Jaworzanki 1946 Jawor. W niedzielne popołudnie uległy przy Parkowej 8 Rodłu Granowice.

Zaczęło się obiecująco dla jaworzan, którzy na początku grali aktywnie i szuakli swoich szans. Najbliżej szczęścia był w 10 minucie Mateusz Grabera, który huknął z dystansu jak z armaty i piłka odbiła się od słupka. Jednak były to miłe złego początki, bowiem szybko zaczęły o sobie dawać znać błędy w defensywie. Pierwsze poważne wpadki w obronie koniec końców zostały bez konsekwencji, ale w 15 minucie było już 0:1 dla granowiczan. Paweł Podmokły zwiódł przeciwników w polu karnym i pewnym strzałem zmusił do kapitulacji Daniela Sowiaka.

W 25 minucie Rodło podwyższyło na 0:2. Tym razem gol apdł po stałym fragmencie gry, a dokładnie po rzucie rożnym, zaś jego autorem był Tomasz Borczyński. Jaworzanie znaleźli się w trudnym położeniu, ale nie poddawali się. Oowcem tego był gol kontaktowy tuż przed przerwą. Bartosz Krasiński przedarł się z piłką w pole akrne gości i wyłożył ją Kajetanowi Marcinkiewiczowi, który dopełnił formalności.

Niesttey w drugiej połowie Jaworzanka nie poszła za ciosem. Ponownie brzemienne w skutkach były własne błędy, a na listę strzelców po stronie Rodła wpisali się Maciej Ogórek i Szymon Miszczyk. Jaworzanom na otarcie łez pozostało trafienie na 2:4 Marcina Tymofiejczyka, który zdecydował się na solowy rajd, po drodze wymieniając podanie z kolegą drużyny i uderzeniem po ziemi pokonał rozgrywającego dobre zawody Marcela Latę.

Rezerwy Jaworzanki 1946 II Jawor nadal zajmują piętnaste miejsce w tabeli grupy drugiej Klasy A. Jednak do trzynastego LKS-u Chełmiec tracą tylko jeden punkt. Za tydzień - w niedzielę 14-go maja - nasz drugi zespół zmierzy się w delegacji z Górnikiem II Złotoryja. Pierwszy gwizdek o godzinie 11:00. Rodło gratulujemy i życzymy powodzenia dalej!

Klasa A gr. II Podokręg Legnica - sezon 2022/2023 - 23.kolejka
7 maja 2023 (niedziela), godz. 14:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Jaworzanka 1946 II Jawor - Rodło Granowice 2:4 (1:2)
Bramki:
Kajetan Marcinkiewicz 44' - Marcin Tymofiejczyk 70' - Paweł Podmokły 15', Tomasz Borczyński 25', Maciej Ogórek 57', Szymon Miszczyk 64'
Jaworzanka 1946 II: Daniel Sowiak (Bartosz Dziuba 65') - Gracjan Skoczylas, Jan Zapaśnik, Mateusz Garbera, Vadym Khakimov (Bartłomiej Kuliś 63'), Alan Żądło (Kacper Perełka 82'), Jakub Kaja (Dariusz Szeliga 70'), Sebastian Wojciechowski (Marcin Tymofiejczyk 46'), Bartosz Krasiński (Arkadiusz Karbowiak 77'), Paweł Wojkowski, Kajetan Marcinkiewicz
Sędziowali: Łukasz Woźny (główny) oraz Dawid Rokitnicki i Marcin Sołdaczuk (asystenci) - KS Legnica
Widzów: 50

*GALERIA - KALSA A: JAWORZANKA 1946 II JAWOR - RODŁO GRANOWICE*
(ZOSTANIE OPUBLIKOWANA W PONIEDZIAŁEK)Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy