IV liga, gr. wschodnia: Zgodny krok podium

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 27 marca 2023, 18:31
© Górnik Wałbrzych
Udostępnij:
To była bezkompromisowa kolejka w grupie wschodniej IV ligi dolnośląskiej, w odróżnieniu od poprzedniej. Trzykrotnie zwyciężali gospodarze, pięciokrotnie goście.

O mały włos, a doszłoby do zmiany lidera. Słowianin Wolibórz dopiero w końcówce, za sprawą gola Marcina Buryło, zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 nad Bielawianką Bielawa. Wiceldier ze Żmigrodu zgarnął pełną pulę za wygraną nad Górnikiem Wałbrzych 2:0. Lechia Dzierżoniów, również nie bez kłopotów, uporała się ze Skałkami Stolec. Triumf 2:1 nad przedostatnią drużyną w tabeli zapewnił jej dopiero w 86 minucie Marcin Orłowski.

W spotkaniu "za sześć punktów" w walce o utrzymanie, Piast Nowa Ruda lepszy od Baryczy Sułów Losy zawodów rozstrzygnął w 62 minucie z rzutu karnego Artur Osicki. Zwycięstwa zanotowały także ekipy: Orła Ząbkowice Śląskie, Polonii-Stali Świdnica, Galakticos Solna i Sokoła Marcinkowice.