IV liga, gr. zach.: Kanonady KSK i Polonii, niespodzianka w Gryfowie

Niedziela, 26 marca 2023, 22:11
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Za nami 19.kolejka IV ligi dolnośląskiej grupie zachodniej. Co się w niej wydarzyło? Zapraszamy na krótki przegląd.

Ostre strzelanie urządziły sobie drużyny z podium. Liderujące Karkonosze Jelenia Góra rozgromiły Spartę Grębocice 10:1. Druga Prochowiczanka Prochowice ograła 6:0 Mewę Kunice w powiatowych derbach. Trzecia Polonia Środa Śląska zwyciężyła Jaworzankę 1946 Jawor. Wszystkie zepsoły znacząco poprawiły swój bilans bramkowy, ale jeśli chodzi o kolejność na "pudle" został rzecz jasna zachowany status quo.

Największa niespodzianka kolejki miała miejsce na jej zakończenie w niedzielne popołudnie. Łużyce Lubań zremisowały na wyjeździe z Gryfem Gryfów Śląski 3:3, choć prowadziły już 1:3. Losy punktów dosłownie do samego końca ważyły się w Ścinawie i Jerzmanowej. Odra w starciu z AKS-em doprowadziła do remisu 2:2 w 90 minucie, aby w doliczonym czasie gry stracić gola na rzecz strzegomian i przegrać 2:3. Sokół prowadził u siebie z Apisem Jędrzychowice 2:0 od 18 minuty, ale zakończył zawody z pustmi rękoma. W 70 minucie było już 2:2, a w doliczonym czasie gry drużyna spod polsko-niemeickiej granicy zdobyła trzy bramki i zainkasowała komplet punktów.

Ważne zwycięstwa  wkontekście walki o utrzymanie BKS-u Bolesławiec i Granitu Roztoka. Bolesławianie po golu doświadczonego Jacka Bochnia pokonali Górnik Złotoryja 1:0 i kontynuują dobrą passę w tej rundzie. Roztoczanie po dwóch porażkach, wrócili na zwycięską ściężkę i pewnie wygrali z Iskrą Kochlcie 5:1.