Marcin Juszczyk
Niedziela, 26 marca 2023, 21:47
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Tej wiosny w III Lidze Młodzików Jaworzanka 1946 Jawor zaznała już smaku wszystkiego. Zaczęło się od przegranej, następnie był remis, a w sobotę zwycięstwo.

W sobotnie przedpołudnie młodziki Jaworzanki 1946 Jawor podejmowały przy Parkowej 8 Amico Lubin. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, co zostało udokumentowane trzema golami. Można by rzec, że podopieczni trenera Marcina Dudka zawody rozstrzygnęli w niespełna dziesięć minut. Najpierw w 14 minucie wynik otworzył Paweł Broda. W 20 minucie na 2:0 podwyższył Wojciech Szczygielski, a w 23 minucie na 3:0 Oskar Chmielewski.

Druga odsłona zawodów już była bardziej wyrównana. Goście częściej dochodzili do głosu, mieli więcej okazji. Jaworzanka U-13 także nie próżnowała i mogła zwyciężyć okazalej, ale w drugich trzydziestu minutach brakowało skuteczności i rezultat nie uległ już zmianie.

Po trzech kolejkach zmagań w grupie legnickiej III Ligi Dolnośląskiej Młodzików Jaworzanka ma na swoim koncie cztery punkty. Kolejne spotkanie rozegra w sobotę 1-go kwietnia na wyjeździe z Miedzią Legnica. Początek o godzinie 15:00.