Iskra wygrywa pierwszy raz przy Parkowej 8 [FOTO, RELACJA]

Marcin Juszczyk
Niedziela, 5 marca 2023, 17:33
Po tym uderzeniu z główki Kamil Dunaj był blisko do doprowadzenia do stanu 1:1 © Marcin Juszczyk|Po tym uderzeniu z główki Kamil Dunaj był blisko do doprowadzenia do stanu 1:1
Udostępnij:
IV liga dolnośląska zainaugurowała wiosenne zmagania. Niestety inauguracja nie poszła po myśli jaworzan, bowiem nie udało się powiększyć dorobku punktowego.

W sobotnie popołudnie na Parkową 8 zawitała Iskra Kochlice. Historycznie nie był to jej przyjazny teren. Na poziomie Klasy Okręgowej kochliczanie zawsze wyjeżdżali bez punktów. Natomiast lepiej wiodło im się w grodzie Świętego Marcina w IV lidze w latach 1996-2003, ale nie na tyle, aby wygrać - bilans tamtego okresu to dwa zwycięstwa gospodarzy i aż pięć remisów. Dobra passa z tym rywalem przed własną publicznością dobiegła końca w sobotę.

Mimo przegranej, Jaworzanka rozgrywała dobre zawody. Dłużej przy piłce byli goście, ale nie potrafili tego przekuć na sytuacje podbramkowe "z gry". Co im się nie udawało w ten sposób, udało się ze stałego fragmentu gry. W 43 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu podbramkowym, do siatki trafił Łukasz Winnik. Jednak wcześniej to jaworzanie byli bliżsi otwarcia wyniku. Damian Kowalczyk z rzutu wolnego trafił w słupek, groźnie z kilkunastu metrów uderzał Marcel Suchojad.

Po zmianie stron podopieczni trenera Dariusza Szeligi jeszcze podkręcili tempo dążąc do wyrównania. Po rzutach rożnych dwukrotnie nad poprzeczką główkował Kamil Dunaj. W 65 minucie Damian Kowalczyk, po centrze z rzutu wolnego, przymierzył w słupek, piłka trafiła do Dawida Dudy, ale mając przed sobą niemalże pustą bramkę pechowo nie udało mu się wykorzystać dogodnej okazji. Te i inne niewykorzystane okazje zemściły się w 76 minucie i ponownie Iskra wykorzystuje stały fragment gry. Tym razem był to rzut rożny, a autorem gola Jarosław Wierzbicki.

W 85 minucie Dawid Duda stanął przed szansą na gola kontaktowego, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W dolicoznym czasie gry bardzo dobrze spisującego się przez cały mecz Daniela Sowiaka pokonał Filip Żywicki, ustalając w ten sposób rezultat końcowy.

Niestety w pierwszym spotkaniu nie zdobywamy punktów, ale z przebiegu gry remis byłby najsparwiedliwszym rozstrzygnięciem. Jednak zważywszy na ubytki kadrowe i jeszcze bardziej odmłodzony zespół w porównaniu do rundy jesiennej, należą się naszym zawodnikom słowa uznania. Jeśli tak będą prezentować się w kolejnych meczach, to z pewnością jeszcze niejednokrotnie powiększą dorobek punktowy. Następne zawody o mistrzostwo IV ligi dolnośląskiej w sobotę 11-go marca. Tego dnia na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8 będzie podejmować AKS Strzegom. Początek o godzinie 15:00!

IV liga dolnośląska, gr. zachodnia - sezon 2022/2023 - 16.kolejka
4 marca 2023 (sobota), godz. 15:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Jaworzanka 1946 Jawor - Iskra Kochlice 0:3 (0:1)
Bramki:
Łukasz Winnik 43', Jarosław Wierzbicki 76', Filip Żywicki 90'
Jaworzanka 1946: 1.Daniel Sowiak - 6.Przemysław Wiśniewski (18.Jakub Rzepka 76'), 8.Kamil Dunaj (3.Yehor Sukhomlynov 81'), 2.Bartłomiej Gwiździał, 4.Mateusz Garbera, 15.Bartosz Krasiński (17.Dawid Duda 60'), 10.Krystian Broda (19.Daniel Łupkowski 80'), 9.Dariusz Czaja (Kpt.), 5.Damian Kowalczyk, 13.Sylwester Dworakowski, 11.Marcel Suchojad (16.Jakub Białek 65')
Iskra: Maciej Łach - Bartłomiej Gulewicz, Eryk Klimczak (Grzegorz Grochowski 78'), Łukasz Kozłowski (Dawid Stachowiak 60'), Kacper Kwiatkowski (Kpt.) (Paweł Baranowski 65'), Krzysztof Lisowski, Nikodem Skoczylas (Grzegorz Gulewicz 84'), Adrian Sobolewski (Kacper Sobczak 65'), Jarosław Wierzbicki, Łukasz Winnik, Kacper Wolak (Filip Żywicki 60')
Żółte kartki: Kamil Dunaj, Bartłomiej Gwiździał, Sylwester Dworakowski, Krystian Broda, Damian Kowalczyk (Jaworzanka) oraz Łukasz Winnik (Iskra)
Sędziowali: Oskar Hupało (główny) oraz Marek Aksamit i Dariusz Szott (asystenci) - KS Wałbrzych