Przedostatni sparing za Jaworzanką

Marcin Juszczyk
Wtorek, 21 lutego 2023, 21:10
Krystian Broda (przy piłce) strzelił jedynego gola dla Jaworzanki w sparingu ze Zjednoczonymi. Na zdjęciu przy piłce podczas gry kontrolnej z Wilkowianką na początku lutego. © Marcin Juszczyk|Krystian Broda (przy piłce) strzelił jedynego gola dla Jaworzanki w sparingu ze Zjednoczonymi. Na zdjęciu przy piłce podczas gry kontrolnej z Wilkowianką na początku lutego.
Udostępnij:
Kolejną jednostkę treningową tej zimy, w postaci sparingu, mają za sobą piłkarze Jaworzanki 1946 Jawor. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Szeligi zmierzyli się na wyjeździe ze Zjednoczonymi Żarów.

Gospodarze w końcowym rozrachunku wygrali 4:1, ale rezultat ten może być mylący. Jaworzanie rozegrali niezłe zawody, a musieli sobie radzić bez sporego grona zawodników takich jak między innymi Kamil Dunaj, Dariusz Czaja, Sylwester Dworakowski, Kamil Kulik, Dawid Duda, Julian Kulik,  Seweryn Suchecki, Marcel Suchojad, czy Bartosz Krasiński. Powodem absencji były sprawy zawodowe lub prywatne.

Jaworzanka objęła prowadzenie w 23 minucie, kiedy to sytuację sam na sam wykorzystał Krystian Broda. Później goście mogli pdowyższyć to prowadzenie, ale brakowało skuteczności lub precyzji. Zjednoczeni również mieli swoje okazje, ale jaworska defensywa nie dawała się zaskoczyć. Kapitulacja nastąpiła dopiero w 60 minucie, kiedy to po strzale z okolic "szesnastki", w kierunku dalszego słupka, Patryk Szlęk nie miał za wiele do powiedzenia.

Końcówka to już badziej zaznaczona przewaga żarowian, którzy jeszcze trzykrotnie umieszczali futbolówkę w siatce - w 67, 75 i 86 minucie. Bliski zmniejszenia strat w 80 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego był Marko Sorokin. Niemniej ten sparing można zapisać na plus, a cieszą występy młodych zawodników i ich kolejne minuty w piłce seniorskiej. W niedzielę 26-go lutego Jaworzanka rozegra ostatnią grę kontrolną. W Jeleniej Górze zmierzy się z miejscową Victorią. Początek o godzinie 12:00.

Sparingi - Zima 2023
21 luty 2023 (wtorek), godz. 18:00 - Żarów (sztuczna płyta)
Zjednoczeni Żarów - Jaworzanka 1946 Jawor 4:1 (0:1)
Bramki:
? 60', 67', 75', 86' - Broda 23'
Jaworzanka 1946: Daniel Sowiak (Patryk Szlęk 46') - Arkadiusz Karbowiak, Przemysław Wiśniewski, Bartłomiej Gwiździał, Mateusz Garbera, Jakub Rzepka, Zawodnik Testowany (Zawodnik Testowany 46'), Krystian Broda (Łukasz Gaweł 65'), Marko Sorokin, Jakub Białek, Damian Kowalczyk (Zawodnik Testowany 80')