Marcin Juszczyk
Niedziela, 19 lutego 2023, 00:28
© Bartosz Rzepa
Udostępnij:
Jaworzanka 1946 Jawor przegrała w swoim trzecim sparingu tej zimy z Kaczawą Bieniowice aż 0:5.

Zwycięstwo bieniowiczan zasłużone, ale jest to za wysoki wymiar kary dla jaworzan. Nasza drużyna miała swoje sytaucje podbramkowe, zwłaszcza w początkowej fazie zawodów, gdzie grała nieźle. Niestety później było gorzej, brakowało skuteczności, któą wykazała się dość mocno Kaczawa. Wynik zawodów został otwarty w 20 minucie przez Adama Kasperowicza, który mocnym strzałem tuż przy bliższym słupku, zmusił do kapitulacji Daniela Sowiaka.

Trzeci zespół legnickiej Klasy Okręgowej podwyższył prowadzenie w 35 minucie po rzucie rożnym. W 50 minucie Dominik Wiśniewski zamknął skutecznie dośrodkowanie z prawej flanki. W 80 minucie Daniel Sowiak został pokonany z rzutu karnego przez gracza testowanego, a ostatni gol padł niemalże równo z gwizdkiem końcowym, a był on samobójczy.

Przegrywamy z Kaczawą Bieniowice na dwa tygodnie przed ligą. Rezultat ten nie może napawać optymizmem na dwa tygodnie przed ligą, ale pamiętajmy, że to cały czas jeszcze okres przygotowawczy. Nie można wyniku tłumaczyć tylko i wyłącznie absnecjami, ale warto dodać, że zabrakło dziś czwórki nominalnych stoperów z różnych powodów i defensywa wystąpiła w eksperymentalnym zestawieniu.

Jaworzanom pozostały jeszcze dwie gry kontrolne do startu rozgrywek o mistrzostwo IV ligi dolnośląskiej. W najbliższy wtorek (21.02) Jaworzanka zagra na wyjeździe ze Zjednoczonymi Żarów, a w niedzielę (26.02) z Victorią Jelenia Góra. W pierwszym meczu o punkty zmierzymy się przy Parkowej 8 z Iskrą Kochlice.

Sparingi - Zima 2023
18 luty 2023 (sobota), godz. 14:00 - Bieniowice
Jaworzanka 1946 Jawor - Kaczawa Bieniowice 0:5 (0:2)
Bramki:
Kasperowicz 20', Buń 35', D. Wiśniewski 50', Testowany 80'-k., Samobójcza 90'
Jaworzanka 1946: Daniel Sowiak - Bartosz Krasiński, Przemysław Wiśniewski, Sylwester Dworakowski, Mateusz Garbera, Seweryn Suchecki, Dariusz Czaja, Damian Kowalczyk, Marko Sorokin, Jalub Białek, Marcel Suchojad. Na zmiany wchodzili: Julian Kulik, Jakub Rzepka, Zawodnik Testowany 1, Zawodnik Testowany 2

*GALERIA - Sparing: Jaworzanka 1946 Jawor - Kaczawa Bieniowice [Fot. Marcin Juszczyk]*
*GALERIA - Sparing: Jaworzanka 1946 Jawor - Kaczawa Bieniowice [Fot. Bartosz Rzepa]*