Marcin Juszczyk
Niedziela, 5 lutego 2023, 18:31
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Jaworzanka 1946 Jawor w sobotnie popołudnie rozegrała pierwszy mecz sparingowy przed rundą wiosenną. Jej przeciwnikiem była Wilkowianka Wilków.

Była to premierowa okazja w 2023 roku dla Dariusza Szeligi do przeglądu wojsk w warunkach "bojowych". Pierwsza połowa gry kontrolnej, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Strzegomiu, pozostawiała w wykonaniu jaworzan trochę do życzenia. Efektem było prowadzenie wilkowian do przerwy 0:2. Sparingpartnerzy umieszczali futbolówkę w siatce w 20 minucie po przeprowadzonej akcji i w 35 minucie po rzucie rożnym. Przed zmianą stron zawodnicy obu ekip momentami rywalizowali w bardzo dużej śnieżycy.

Drugie 45 minut to zdecydowanie lepsza gra Jaworzanki, którza stworzyła sobie znacznie więcej sytuacji podbramkowych. W 50 minucie jaworzanie strzelają gola kontaktowego. Po rzucie wolnym futbolówkę do siatki dobija wprowadzony klilka minut wcześniej na boisko Jakub Białek. Wydawało się, że remis będzie kwestią czasu. Swoje szanse mieli Damian Kowalczyk, Marcel Suchojad czy Seweryn Suchecki, ale zawodziła skuteczność lub na przeszkodzie stawał bramkarz. Wilkowianka od czasu do czasu odgryzała się kontrami, ale Daniel Sowiak nie dał się już pokonać pokonać. Pomimo prób piłkarzy z grodu Świętego Marcina, rezultat nie uległ już zmianie.

Samo rozstrzygnięcie końcowce, z niżej notowanym rywalem, oczywiście nie cieszy, ale pamiętajmy, że jest to okres przygotowawczy. Obecnie jaworzanie mocno pracują na zajęciach nad siłą i wytrzymałością. Na sparingu z Wilkowianką Wilków Dariusz Szeliga miał do dyspozycji siedemnastu podopiecznych. Wśród nioebecnych w sobotę w Strzegomiu byli między innymi Kamil Kulik, Dawid Duda, Dariusz Czaja, Marko Sorokin czy Julian Kulik. Następny test-mecz w niedzielę 12-go lutego z Parkiem Targoszyn.

Sparingi - ZIMA 2023
4 luty 2023 (sobota), godz. 16:00 - Strzegom (OSiR - sztuczna nawierzchnia)
Jaworzanka 1946 Jawor - Wilkowianka Wilków 1:2 (0:2)
Bramki:
Białek 50' - ? 20', 35'
Jaworzanka 1946: Daniel Sowiak - Przemysław Wiśniewski, Kamil Dunaj, Bartłomiej Gwiździał, Mateusz Garbera, Bartosz Krasiński, Sylwester Dworakowski, Damian Kowalczyk, Krystian Broda, Seweryn Suchecki, Marcel Suchojad. Na zmiany wchodzili: Robert Kruczek, Zawodnik Testowany, Jakub Rzepka, Vadym Khakimov, Jakub Białek, Yehor Sukhomlynov, Arkadiusz Karbowiak
Sędziowali: Wiesław Kobza (główny) oraz Patrycja Rabent i Arkadiusz Karbowiak/Mateusz Garbera (asystenci)

*GALERIA - sparing: Jaworzanka 1946 Jawor - Wilkowianka Wilków*