JLH: Jaworzanka YB ograła Urząd Miasta

Marcin Juszczyk
Niedziela, 15 stycznia 2023, 22:29
Jaworzanka Young Boys i Urząd Miasta po meczu Jaworskiej Ligi Halowej © Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera|Jaworzanka Young Boys i Urząd Miasta po meczu Jaworskiej Ligi Halowej
Udostępnij:
Pierwszy komplet punktów w tym roku zainkasowała Jaworzanka Young Boys na parkietach Jaworskiej Ligi Halowej. Nasi młodzi zawodnicy wypunktowali drużynę Urzędu Miasta.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęła Jaworzanka, która ostrzeliwała bramkę UM. Jednak atakujący razili dużą nieskutecznością przez pierwszych kilka minut. Impas ten przełamał dopiero Anton Sumin, która za sprawą dwóch kąśliwych uderzeń zza pola karnego, dał prowadzenie 2:0. Jednak później wkradła się pewna niefrasobliwość w szeregi obronne Jaworzanki. Zamykający tabel e JLH "Urzędnicy" dzięki temu nie tylko nieoczekiwanie zdążyli wyrównać, ale przez chwilę byli też na prowadzeniu.

Taki obrót rzeczy tylko podrażnił młodą Jaworzankę. Nie pozostawiła ona tego bez odpowiedzi. Jeszcze przed zmianą stron powróciła na prowadzenie i oba zespoły udały się na przerwę przy stanie 5:4. Druga połowa to już koncert gry Jaworzanki, która grała znacznie płynnie, składniej i momentami efektowniej. Zamiast licznych prób zza pola karnego, obserwowaliśmy w wykonaniu Jaworzanki więcej gry kombinacyjnej.

Efektem takiej gry było rozwiązanie się worka z golami na dobre. Prym w strzelaniu goli wiedli Marcel Suchojad do spółki z Antonem Suminem (obaj rocznik 2004). Polsko-ukraińska rywalizacja w umieszczaniu piłki w siatce Urzędu Miasta zakończyła się remisem - obaj zanotowali po sześć trafień. Ponad na listę strzelców wpisywali się Patrycja Drabent, Łukaszs Gaweł i Alan Żądło. W końcowym rozrachunku zawody zakończyły się zwycięstwem Jaworzanki Young Boys w stosunku 15:6.

Dodajmy, że Jaworzanka YB tym razem pojawiła się na parkiecie Jaworskiej Ligi Halowej w bardzo okrojonym składzie. Ze względu na wczesną porę część zawodników zatrzymały obowiązki zawodowe, a juniorzy w tym samym czasie rozgrywali turniej Jaworzanka Cup 2023 w hali przy ulicy Wiejskiej. W tabeli Jaworskiej Ligi Halowej 2022/2023 nasza drużyna jest piąta z dorobkiem dziewięciu punktów i bilansem goli 57:38.