Jaworzanka zakończyła 2022 rok [FOTO]

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 28 listopada 2022, 00:41
Kadr z meczu Odra Ścinawa - Jaworzanka 1946 Jawor © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu Odra Ścinawa - Jaworzanka 1946 Jawor
Udostępnij:
Piłkarze Jaworzanki 1946 Jawor zakończyli 2022 rok na boiskach IV ligi dolnośląskiej. W ostatnim meczu zmierzyli się na wyjeździe z Odrą Ścinawa.

Przypomnijmy, że te zawody miały się odbyć pod koniec sierpnia, ale ze względu na zgrupowanie kadry Dolnego Śląska i jej udział w turnieju UEFA Regions Cup spotkania przeniesiono na końcówkę listopada. Jaworzanie przegrali w niedzielne popołudnie ze ścinawianami aż 6:1. Dawno tak wysoką porażką nie kończyliśmy roku kalendarzowego na ligowych boiskach. Jednak z przebiegu wydarzeń można postawić tezę z wieloma argumentami "za", że rezultat nie oddaje tego co działo się na murawie ścinawskiego stadionu.

Przez zdecydowaną większość czasu pojedynek miał wyrównany przebieg, a obie strony miały sporo sytuacji podbramkowych. O końcowym suckesie Odry zadecydowała przede wszystkim lepsza skuteczność w przeciwieństwie do gości. Pierwsza bramka padła już w 9 minucie, kiedy to kontrę swojego zepsołu wykończył Kornel Ciupka. W 30 minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Medyński, a w 41 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił głową Dominik Medyński. Jaworzanie też mieli swoje szanse, w niektórych akcjach brakowało wykończenia. Uderzeniami na bramkę postraszył Michał Bieniusiewicz, a uderzenie Marcela Suchojada z kilku metrów sparował na rzut rożny bramkarz.

Krótko po wznowieniu gry w drugiej połowie Daniela Sowiaka pokonuje Kacper Osiadły. Jaworzanka nie poddawała się i w 62 minucie notuje, jedyne jak się później okazało, trafienie w tym spotkaniu. Zespołową akcję lewą stroną jaworzan wykończył z najbliższej odległości Michał Bieniusiewicz. Niestety w odstępie kolejnych kilkiu minut Odra strzela kolejna dwa gole i ustala wynik końcowy na 6:1. Mimo tych niepowodzeń podopieczni trenera Dariusza Szeligi nie zrażali się, atakowali, ale strat nie udało się już zmniejszyć.

W pierwszej drużynie Jaworzanki zadebiutował w Ścinawie kolejny zawodnik z rocznika 2007 - Julian Kulik, brat Kamila. Na placu gry pojawił się w 55 minucie zastępując Marcela Suchojada. Kilka razy przysporzył problemów ścinawskiej w defensywie. W 85 minucie mogł zdobyć premierową bramkę od razu w debiucie, ale piłka minimalnie minęła słupek po strzale po ziemi.

Kończymy rundę jesienną 2022 w IV lidze dolnośląskiej. W całościowym ujęciu nie była ona zbyt udana o czym świadczy dorobek punktowy i piętnaste miejsce w tabeli. Nie był to dla nikogo łatwy okres. Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, ale warto podkreślić, że do drużyny dołączyło wielu młodych zawodników. Potencjału nie brakuje w całym zespole - od młodszych graczy po tych najbardziej doświadczonych. Jest na czym budować przyszłość i mamy nadzieję, że niebawem będzie już tylko lepiej.

IV liga dolnośląska, gr. zachodnia - sezon 2022/2023 - 3.kolejka [ZALEGŁA]
27 listopada 2022 (niedziela), godz. 13:30 - Ścinawa (Stadion Miejski)
Odra Ścinawa - Jaworzanka 1946 Jawor 6:1 (3:0)
Bramki:
 Kornel Ciupka 9' 41', Dominik Medyński 30', Kacper Osiadły 47', 66', Szymon Korzepa 64' - Michał Bieniusiewicz 62'
Odra: 30.Kamil Marusiak (BR) (12.Konrad Jugo 75') - 3.Dominik Medyński, 5.Pedro Motta Rodrigues, 7.Kacper Osiadły (29.Alan Soychała 70'), 8.Mateusz Kochman (11.Dawid Łuc 60'), 9.Kornel Ciupka (17.Jakub Hoja 65'), 10.Wojciech Konefał, 14.Dawid Wojak, 69.Damian Maślej, 77.Damian Dul, 95.Szymon Korzepa
Jaworzanka 1946: 99.Daniel Sowiak (BR) - 6.Przemysław Wiśniewski (3.Yehor Sukhomlynov 14'), 2.Bartłomiej Gwiździał, 5.Mateusz Garbera, 13.Sylwester Dworakowski, 11.Jakub Białek, 9.Dariusz Czaja (Kpt.) (17.Anton Sumin 70'), 7.Damian Kowalczyk, 18.Marko Sorokin (8.Krystian Broda 58'), 10.Michał Bieniusiewicz, 14.Marcel Suchojad (15.Julian Kulik 55')
Żółta kartka: Yehor Sukhomlynov (Jaworzanka 1946)
Sędziowali: Marek Opaliński (główny) oraz Amadeusz Opaliński i Oskar Jakubowski (asystenci) - KS Legnica