Niedziela, 20 listopada 2022, 21:40
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Rezerwy Jaworzanki 1946 Jawor zakończyły rundę jesienną 2022. W ostatnim w tym roku spotkaniu o punkty w Klasie A, jaworzanie grali na wyjeździe z Parkiem Targoszyn.

Nocny mróz odcisnął swoje piętno na boisko, ale nie przeszkodziło to w stworzeniu obu drużynom ciekawego widowiska ze sporą liczbą sytuacji podbramkowych. Park po niespełna kwadransie gry prowadził już 2:0 po golach Jakuba Śliwińskiego. W 24 minucie Jaworzanka II zdobywa gola kontaktowego. Julian Kulik otrzymuje podanie w polu karnym, mija zwodami rywali w i pewnie pokonuje kładącego się Karola Ślęczkowskiego. Swoje sytuacje mieli także Jakub Rzepka, Marcel Suchojad czy Anton Sumin, ale brakowało czegoś przy wykończeniach. Park nie przypatrywał się temu biernie i na przerwę mógł schodzić prowadząc wyżej.

Druga połowa dla jaworzan, którzy wyglądali lepiej, zarysowali swoją przewagę i ambitnie dążyli do wyrównania. Tragoszynianie w drugiej części gry rzadziej zagrażali posterunkowi Daniela Sowiaka. Najbliżej gola na 2:2 było w 87 minucie, gdy po zagraniu z lewej flanki i dotknięciu piłki przez obrońcę gospodarzy trafiła w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry po centrze z rzutu wolnego Daniel Sowiak zawędrował w pole karne i próbował w zamieszaniu szczęścia przewrotką, następnie piłka trafiła do Jana Zapaśnika, który huknął, ale został zablokowany.

Ostatecznie Jaworzanka II wyjeżdża z Targoszyna bez punktów, ale można być bardzo zadowolnym z postawy naszej młodzieży, która naprawdę dawała radę i rozgerała dobry mecz. Poza Gracjanem Skoczylasem (rocznik 1992) i Arkadiuszem Karbowiakiem (rocznik 1999), najstarszy na boisku był Mateusz Garbera (rocznik 2003). Nasze rezerwy kończą jesień na czternastej pozycji z dorobkiem dziewięciu punktów, który powinien być większy. Jednak jeżeli taką grę będą prezentować również na wiosnę to z pewnością szybko zaczną się piąć w górę tabeli.

Klasa A gr. II Podokręg Legnica - sezon 2022/2023 - 15.kolejka
20 listopada 2022 (niedziela), godz. 11:00 - Targoszyn
Park Targoszyn - Jaworzanka 1946 II Jawor 2:1 (2:1)
Bramki:
Jakub Śliwiński 8', 13' - Julian Kulik 24'
Park: 14.Karol Ślęczkowski - 3.Bartosz Karpiejczyk, 4.Łukasz Abramowicz (17.Piotr Cenarski 85'), 6.Kacper Zawierucha (Kpt.), 7.Jakub Święs, 9.Michał Grabarczyk, 10.Kacper Grabarczyk, 15. Patryk Borek (5.Marek Mackiewicz 75'), 18.Jakub Grzymisławski (11.Bartosz Pasternak 65'), 22.Wojciech Smyk, 49.Jakub Śliwiński (19.Kacper Kałas 85')
Jaworzanka 1946 II: 99.Daniel Sowiak - 3.Hubert Kucharczyk (15.Jan Zapaśnik 65'), , 5.Gracjan Skoczylas, 6.Jakub Białek, 7.Krystian Broda (Kpt.), 8.Jakub Rzepka (11.Jakub Żuraw 65'), 9.Marcel Suchojad, 10.Julian Kulik, 14.Anton Sumin, 18.Mateusz Garbera, 19.Arkadiusz Karbowiak (13.Jakub Kaja 80')
Żółte kartki: Jakub Święs, Patryk Borek (Park) oraz Marcel Suchojad (Jaworzanka 1946 II)
Sędziowali: Szymon Latała (główny) oraz Patrycja Drabent i Jacek Saskowski (asystenci) - KS Legnica