Zabrakło niewiele w Lubaniu [FOTO]

Marcin Juszczyk
Niedziela, 20 listopada 2022, 20:44
Kadr z meczu Łużyce Lubań - Jaworzanka 1946 Jawor © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu Łużyce Lubań - Jaworzanka 1946 Jawor
Udostępnij:
W sobotnie popołudnie Jaworzanka 1946 Jawor, w meczu IV ligi dolnośląskiej, z miejscowymi Łużycami nie powiększyła swojego dorobku punktowego. Punkt był blisko, a można było nawet pokusić się śmiało o trzy.

To była zdecydowanie nachłodniejsza kolejka w sezonie 2022/2023. Znalazło to także chyba odbicie we frekwencji, bo pomimo, że Łużyce są na podium, na trybunach zjawiła się dosłownie garstka osób. Jednak widzowie, którzy przybyli na obiekt przy ulicy Ludowej w Lubaniu nie mieli czego żałować, bo obejrzeli pasjonujące widowisko.

Zawody miały wyrównany przebieg, bez znaczącej przewagi przez dłuższy okres czasu jednej ze stron. Sytuacji podbramkowych nie brakowało, które jaworzanie stwarzali często po groźnych kontrach. W 7 minucie po zespołowej akcji z pogranicza pola karnego ładnym strzałem popisuje się Michał Zachaczewski i umieszcza futbolówkę w okienku bramki.

Jednak to nie podłamało podopiecznych trenera Dariusza Szeligi. W 21 minucie Łużyce wykonywały rzut rożny, Kamil Kulik przechwycił piłkę i szybko dalekim wykopem przetransportował ją do przodu. Na połowie rywali dopadł do niej Michał Bieniusiewicz i pokonał wychodzącego do niego Michała Trzajnę. Przed zmianą stron dobre okazje po stronie Jaworzanki mieli jeszcze między innymi Damian Kowalczyk i Marko Sorokin. 

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, ale Jaworzanka miała jeszcze więcej klarownych sytuacji. Marko Sorokin w pojedynku jeden na jeden z bramkarzem trafił wprost w niego, uderzenie Przemysłąwa Wiśniewskiego z kilkunastu metrów okazało się za słabe, a Michałowi Bieniusiewiczowi w jednej z akcji zabrakło precyzji. Jednak i Łużyce nie pozostawały dłużne, także nękając przyjezdnych w defensywie. W 70 minucie Kamil Kulik w zamieszaniu podbramkowym na linii obronił strzał, a dobitka Damiana Bojdzińskiego z metra trafiła w słupek i opuściła boisko.

W 85 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Kowalczyka, Michał Bieniusiewicz trafił przewrotką w słupek. W doliczonym czasie gry piłkarz Łużyc zdobywa golapo zagraniu ręką i arbiter wskazał w keirunku środka boiska. Jednak po konsultacji z asystentem słusznie anulował to trafienie. Niestety radość okazała się krótkotrwała. Kilkadziesiąt sekund później po próbie  zdystansu Michała Zachaczewskiego i lekkim ryksozecie piłka ląduje w bramce naszej drużyny... Po tym mieliśmy jeszcze okazje do doprowadzenia do stanu 2:2. Po centrze ze stałego fragmentu gry, Michał Bieniusiewicz główkował tuż obok słupka.

Przegrywamy w Lubaniu 2:1, ale jest to z pewnością niezasłużona porażka. Podział punktów byłby najbardziej sprawiedliwym rozstrzygnięciem, ale taka jest piłka nożna. Niemniej można być zadowolnym z postawy naszych piłkarzy na tle ekipy z czwartoligowej czołówki. Pokazali dużo dobrego futbolu w Lubaniu, zaangażowanie, zostawiając sporo zdrowia na boisku, z którego mogli zejść z podniesioną głową. Grali bardzo dobrze w obronie i stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika, nie tylko po kontrach. Mimo, że była to ostatnie kolejka rundy jesiennej IV ligi dolnośląskiej to zawodników z Parkowej 8 nie czeka jeszcze przerwa zimowa. Za tydzień - w niedzielę 27-go listopada - zmierzą się z Odrą Ścinawa.

IV liga dolnośląska, gr. zachodnia - sezon 2022/2023 - 15.kolejka
19 listopada 2022 (sobota), godz. 13:30 - Lubań (Stadion Miejski)
Łużyce Lubań - Jaworzanka 1946 Jawor 2:1 (1:1)
Bramki:
Michał Zachaczewski 7', 90'+5' - Michał Bieniusiewicz 21'
Łużyce: 1.Michał Trzajna - 2.Szymon Chmielwoiec (8.Emanuel Karwecki 65'), 3.Sebastian Monik, 14.Damian Buzała, 16.Mykola Chernyshenko, 6.Damian Berliński, 7.Damian Bojdziński (Kpt.), 10.Michał Zachaczewski, 19.Dominik Szpytma (17.Kamil Sitek 75'), 25.Oliwier Misiewicz (5.Daniel Mlonek 85'), 18.Paweł Urbaniak
Jaworzanka 1946: 12.Kamil Kulik - 6.Przemysław Wiśniewski, 5.Kacper Chudzik (16.Anton Sumin 46'), 8.Kamil Dunaj, 13.Sylwester Dworakowski (Kpt.), 15.Bartosz Krasiński, 2.Bartłomiej Gwiździał, 14.Damian Kowalczyk, 7.Marko Sorokin (9.Marcel Suchojad 65'), 10.Michał Bieniusiewicz, 11.Yehor Sukhomlynov (18.Jakub Białek 87')
Żółte kartki: Damian Berliński, Kamil Sitek, Michał Zachaczewski, Damian Bojdziński, Emanuel Karwecki (Łużyce) oraz Damian Kowalczyk, Bartosz Krasiński (Jaworzanka 1946)
Sędziowali: Piotr Kuzia (główny) oraz Michał Niemirski i Kamil Snacki (asystenci) - KS Jelenia Góra
Widzów: 50

*GALERIA - IV liga dolnośląska: Łużyce Lubań - Jaworzanka 1946 Jawor*Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy