IV liga, gr. zach.: Karkonosze na prowadzeniu

Poniedziałek, 14 listopada 2022, 13:59
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Jesienne zmagania w IV lidze dolnośląskiej grupie zachodniej zmierzają ku końcowi. W miniony weekend odbyła się 14.kolejka spotkań.

Pozycję lidera utrzymały Karkonosze Jelenia Góra, które pokonały u siebie Górnik Złotoryja 5:0. Druga jest Prochowiczanka, która podobnie jak jeleniogórzanie również zwyciężyła różnicą pięciu goli, ale w stosunku 7:2 z Sokołem Jerzmanowa na wyjeździe. Nie tylko Karkonosze zaaplikowały swoim rywalom pięć bramek. Uczyniły to także Jaworzanka i Odra Ścinawa. Jaworzanie rozgromili u siebie 5:0 Spartą Grębocice, odnosząc pierwszą wygraną w sezonie 2022/2023, a więcje o tym pojedynku piszemy w osobnym newsie. Ścinawianie ograli Mewę Kunice 5:1, choć do przerwy był remis 1:1. Cztery spośród pięciu trafień dla Odry zanotował Kornel Ciupka.

Łużyce Lubań drugi raz z rzędu do przerwy przegrywały 0:1, aby w drugiej połowie strzelić trzy gole i zwyciężyć w końcowym rozrachunku 3:1. Tym razem lubanianie zastosowali taki scenariusz w konfrontacji z Iskrą Kochlice. W dwóch poprzednich kolejkach Apis Jędrzychowice ugrał tylko jeden punkt, ale w sobotnie popołudnie wrócił na zwycięski szlak. Drużyna spod polsko-niemieckiej granicy wypunktowała AKS Strzegom (4:1). Trzy punkty powędrowały także na konto Polonii Środa Śląska i Granitu Roztoka. Średzianie znaleźli receptę na BKS Bolesławiec, który po serii wygranych we wrześniu i październiku, w listopadzie zanotował drugą porażkę z rzędu. W samej końcówce trzy "oczka" w Gryfowie Śląskim wyszarpali zawodnicy Granitu Roztoka.