Huragan zatrzymany [FOTO]

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 14 listopada 2022, 00:28
Marcel Suchojad  wmeczu z Huraganem strzelił dwa gole, zanotował asystę i wywalczył rzut karny © Marcin Juszczyk|Marcel Suchojad wmeczu z Huraganem strzelił dwa gole, zanotował asystę i wywalczył rzut karny
Udostępnij:
Rezerwy Jaworzanki 1946 Jawor wzbogaciły się o komplet punktów. W niedzielne popołudnie pokonały Huragan Proboszczów.

Tak naprawdę losy zawodów praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, po której jaworzanie prowadzili 5:0. Kanonada zaczęła się w 7 minucie, gdy Marcel Suchojad stanął oko w oko z bramkarzem gości i pewnie go pokonał. W 20 minucie miał na koncie już dwie bramki. Jakub Białek oraz Julian Kulik odpowiednio w 29 i 32 minucie uderzeniami z pogranicza "szesnastki" podwyższyli na 4:0. W 40 minucie w polu karnym Huragana faulowany jest Marcel Suchojad i sędzia wskazuje na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi Krystian Pietruszka i skutecznie egzekwuje rzut karny.

W drugiej połowie impet i rozmach ataków jaworskiej jedenastki trochę osłabł, ale nadala przeważała i stwarzała sobie sytaucje podbramkowe. Jednak po zmianie stron gospodarze nie byli już tak skuteczni. W 69 minucie przyjezdni zmniejszają straty za sprawą Damiana Domańskiego. Gdy wydawało się, że wszystko skończy się wynikiem 5:1, w końcówce dochodzi do wymiany ciosów. Najpierw w 88 minucie Łukasz Duda zamienia dogranie Marcela Suchojada wzdłuż bramki na gola. Kilkadziesiąt sekund później, bardzo krótko po wznowieniu gry, Mateusz Nowaczewski doprowadza do remisu.

Dobry mecz rezerw Jaworzanki, która wypunktowała znacznie wyżej notowanego Huragana i awansowała dzięki temu w tabeli legnickiej Klasy A grupy drugiej z piętnastej na czternastą pozycję. Cieszy, że udział w zwycięstwie miało bardzo wielu młodych zawodników przy wsparciu doświadczonego trio w postaci Bartłomieja Gwiździała, Łukasza Dudy i Krystiana Pietruszki. Za tydzień nasz drugi zespół kończy rundę jesienną wyjazdową potyczką z Parkiem Targoszyn.

Klasa A gr. II Podokręg Legnica - sezon 2022/2023 - 14.kolejka
13 listopada 2022 (niedziela), godz. 14:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Jaworzanka 1946 II Jawor - Huragan Proboszczów 6:2 (5:0)
Bramki:
Marcel Suchojad 7', 20', Jakub Białek 29', Julian Kulik 32', Krystian Pietruszka 40'-k., Łukasz Duda 88' - Damian Domański 69', Mateusz Noawczewski 89'
Jaworzanka 1946 II: Daniel Sowiak - Łukasz Duda, Yehor Sukhomlynov (Hubert Kucharczyk 65'), Krystian Pietruszka, Mateusz Garbera (Oleksandr Novichenko 70'), Jakub Białek (Jakub Kaja 65'), Anton Sumin (Łukasz Gaweł 60'), Bartłomiej Gwiździał, Julian Kulik (Jan Zapaśnik 65'), Jakub Rzepka (Arkadiusz Karbowiak 60'), Marcel Suchojad
Żółte kartki: Anton Sumin, Yehor Sukhomlynov, Mateusz Garbera (Jaworzanka 1946 II) oraz Dawid Maciejski (Huragan)
Sędziowali: Robert Żółty (główny) oraz Marcel Dojlido i sędziwa przygodny (asystenci)