Poniedziałek, 7 listopada 2022, 16:56
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
W niedzielne popołudnie rezerwy Jaworzanki 1946 Jawor podejmowały przy Parkowej 8 Bazalt Piotrowice.

Mecz zaczął się źle dla naszych rezerw. Już po 23 minutach gry gopsodarze przegrywali 0:3 po golach Marcela Szałacha, Yuriego Shkvarlo i Mateusza Alwina. Na domiar złego jaworzanie grali od 43 minuty w osłabieniu po tym jak czerwoną kartką został ukarany Vadym Khakimov.

To jednak nie podłamało naszych rezerwistów, którzy w drugiej połowie wzięli się mocno do pracy. Efektem tego były dwa zdobyte gole przez naszych młodych zawodników. W 72 minucie do siatki trafił Julian Kulik (rocznik 2007), a w 78 minucie Jakub Kaja (rocznik 2006). Niestety Jaworzance II na wyrównanie zabrakło już czasu i trzy punkty pojechały do Piotrowic.

Rezerwy kończą mecz bez punktów, ale tanio skóry nie sprzedały i postawiły się faworyzowanemu Bazaltowi. Dla naszej jaworskiej młodzieży był to kolejny poligon doświadczalny przy wsparciu między innymi Sylwestra Dworakowskiego, który pauzował w IV lidze dolnośląskiej za nadmiar żółtych kartek. W niedzielę 13-go listopada drugi zespół Jaworzanki ponownie gra u siebie. Tym razem z Huraganem Proboszczów. Początek o godzinie 14:00.

Klasa A gr. II Podokręg Legnica - sezon 2022/2023 - 13.kolejka
6 listopada 2022 (niedziela), godz. 14:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Jaworzanka 1946 II Jawor - Bazalt Piotrowice 2:3 (0:3)
Bramki:
Julian Kulik 72',Jkaub Kaja 78' - Marcel Szałach 2', Yurii Shkvarlo 17', Mateusz Alwin 23'
Jaworzanka 1946 II: 1.Daniel Sowiak - 2.Miłosz Grudziński (7.Jakub Kaja 60'), 4.Arkadiusz Karbowiak, 6.Łukasz Gaweł (11.Jakub Żuraw 60'), 8.Julian Kulik, 9.Oleksandr Novichenko (14.Jakub Rzepka 60'), 10.Vadym Khakimov, 13.Sylwester Dworakowski (Kpt.), 16.Hubert Kucharczyk, 18.Gracjan Skoczylas (5.Jan Zapaśnik 62'), 19.Yehor Sukhomlynov
Bazalt: 1.Grzegorz Kaźmierczak - 2.Kornel Babiarz, 3.Marcin Karliński, 4.Krystian Bobowski (99.Pavlo Ovezov 65'), 5.Norbert Znyk (22.Michał Wojda 55'), 7.Kmail Czubek, 8.Patryk Czuchnicki (17.Ruslan Vlasiuk 43'), 10.Mateusz Alwin, 11.Karol Malina (15.Daniel Purłan 85'), 14.Yurii Shkvarlo, 77.Marcel Szałach (Kpt.)
Żółte kartki: Khakimov, Sukhomlynov (Jaworzanka II) oraz Bobowski (Bazalt)
Czerwona kartka: Khakimov (Jaworzanka II - 43'; za drugą żółtą)
Sędziowali: Agnieszka Nowak (główna) oraz Kajetan Kasprzyk i Hubert Bębas (asystenci) - KS Legnica