Jaworzanka jedzie pod granicę [ZAPOWIEDŹ]

Marcin Juszczyk
Sobota, 5 listopada 2022, 19:50
Piłkarze Jaworzanki i Apisu przed poprzednim meczem w marcu bieżącego roku © Marcin Juszczyk|Piłkarze Jaworzanki i Apisu przed poprzednim meczem w marcu bieżącego roku
Udostępnij:
W niedzielę najdalszy wyjazd w sezonie 2022/2023 czeka piłkarzy Jaworzanki 1946 Jawor. W ramach 13.kolejki IV ligi dolnośląskiej zmierzą się z Apisem Jędrzychowice.

Gawin Królewska Wola, Zenit Międzybórz, GKS Żórawina, Chrobry Głogów, Apis Jędrzychowice - co łączy te wszystkie drużyny? Z żadną z nich nie potrafiliśmy w przeszłości ugrać choćby jednego punktu w IV lidze, aczkolwiek nie graliśmy z nimi nader często. Solidnych lekcji futbolu udzielał nam zwłaszcza Gawin (we wrześniu 2003 roku najwyższa odnotowana nasza przegrana w historii na Stadionie Miejskim w Jaworze - 0:7), ale zarówno Chrobry jak i Apis potrafiły ograć wysoko przed swoimi publicznościami.

Będzie to szóste podejście Jaworzanki (a wcześniej Kuźni) do tego, aby urwać w końcu punkty Apisowi. Najbliżej było w marcu tego roku. Wówczas przy Parkowej 8 remis wyślizgnął się Jaworzance z rąk w ostatniej akcji i skończyło się przegraną 2:3. Do pierwszego spotkania doszło w sierpniu 2019 roku, gdy w Jędrzychowicach gospodarze triumfowali 3:1. Więcej o historii pojedynków można przeczytać TUTAJ.

Apis po sobotnich meczach 13.kolejki spadł z trzeciego na czwarte miejsce na rzecz Polonii Środa Śląska. W niedzielne popołudnie będzie chciał powrócić na podium, a do tego ma mu posłużyć ewentualny komplet punktów. My mamy nadzieję, że podopieczni trenera Darisuza Szeligi pokrzyżują plany "Bykom" spod granicy. Oczywiście sytuacja naszego zespołu w tabeli jest znana, przeciwnicy się wyraźnym faworytem, w dodatku grają u siebie, ale kiedyś przełamanie jaworzan nadejść musi.

Przed tygodniem jedni i drudzy zaznali goryczy porażki. Jaworzanka z Mewą Kunice (0:3), a Apis Jędrzychowice z Łużycami Lubań (3:1). Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że nasi najbliżsi rywale zgromadzili na swoim koncie 25 punktów, na co złożyło się osiem zwycięstw i jeden remis. Tylko dwukrotnie musieli uznawać wyższość innych drużyn. Wszelkie dotychczasowe straty punktów przez Apis miały miejsce poza Jędrzychowicami. Bilans bramkowy 30:17.

Mecz 13.kolejki IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej Jaworzanka 1946 Jawor - Apis Jędrzychowice w niedzielę 6-go listopada o godzinie 14:00 na stadionie w Jędrzychowicach. Zawody poprowadzi Pan Piotr Klaska z Kolegium Sędziów Legnica. Jego asystentami będą Panowie Krzysztof Doszczenko i Krzysztof Molek. Informacje z meczu spod polsko-niemeickiej granicy w naszych mediach społecznościowych.Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy