IV liga, gr. zach.: Prochowiczanka nadal liderem, 13 goli KSK

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 31 października 2022, 17:59
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Prochowiczanka nadal liderem, trzynaście goli Karkonoszy, trwa dobra passa BKS-u, przełamanie Iskry - zapraszamy na podsumowanie 12.kolejki IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej.

Pierwsze miejsce w tabeli prochowiczanom pozwoliło zachować zwycięstwo nad Gryfem Gryfów Śląski. Karkonosze Jelenia Góra zaaplikowały aż trzynaście goli Sokołowi Jerzmanowa i mają o tej porze sezonu 2022/2023 już pięćdziesiąt strzelonych goli. Siedem razy do bramki beniaminka trafiał osobiście Mateusz Baszak. Ponadto jeleniogórzanie zostali samodzielnym wiceliderem, bowiem trzeci Apis Jędrzychowic przegrał w Lubaniu 3:1, choć do przerwy prowadził. Łużyce dzięki temu kompletowi punktów wskoczyły na lokatę tuż za podium.

Twierdza Środa Śląska nadal pozostaje niezdobyta. Tym razem Polonia znalazła na swoim patent na Górnik Złotoryja i awansowała na piątą pozycję. Mewa zwyciężyła Jaworzankę 1946 Jawor 3:0 i przesnęła się tuż nad strefę spadkową. Piąta pełna pula z rzędu BKS-u Bolesławiec, którym tym razem ograł AKS Strzegom w delegacji. Od 1-go października na punkty czekano w Kochlicach. Zła passa trwała trzy kolejki i dobiegła końca w starciu z przedostatnią Spartą Grębocice.

Dramatyczny pojedynek w Ścinawie, gdzie Odra zremisowała z Granitem Roztoka. Po 19 minutach gry przyjezdni prowadzili 0:2, lecz z biegiem czasu ścinawianie nie tylko wyrównali, ale także zdobyli bramkę na 3:2. Remis 3:3 uratował w 90 minucie grający trener Granitu Roztoka Kamil Orda. Poniżej komplet wyników, stzrelcy i aktualna tabela.