IV liga, gr. zach.: Pierwsza porażka Piasta, derby dla MJO

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 24 października 2022, 13:41
© Górnik Wałbrzych
Udostępnij:
Lider grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej Piast Żmigród zaznał po raz pierwszy w tej kampanii goryczy porażki.

Żmigrodzianie grali na wyjeździe z Orłem Ząbkowice Śląskie. Gospodarze wygrali w najmniejszych możliwych rozmiarach. Jedynego gola strzelił w 38 minucie Igor Wargin. Piast zachował pierwsze miejsce, ale jego przewaga nad drugim Słowianinem Wolibórz stopniała do jednego punktu. Słowianin w miniony weekend zwyciężył w delegacji Barycz Sułów 1:0.

W derbach powiatu oławskiego Moto Jelcz ograł Foto-Higienę Gać 2:1. Trzy punkty MJO zapewnił w 90 minucie Gruzin Luka Makhatchashvili. Oławianie po tej wygranej wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli. Trzecia Lechia Dzierżoniów w jedenastej kolejce wywalczyła pełną pulę rzutem na taśmę, strzelając w ostatnich dziesięciu minutach dwa gole Piastowi Nowa Ruda.

Po słabym początku kampanii, drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Górnik Wałbrzych. Podopieczni trenera Marcina Domagały pokonali Galakticos Solna 2:0. Przełamanie Sokoła Marcinkowice, który rozgromił u siebie Skałki Stolec 7:1. Jeszcze wyżej zwyciężyła Polonia Trzebnica z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki - 8:1. Komplet "oczek" także dla Polonii-Stali Świdnica za triumf nad Bielawianką Bielawa 3:0. Asystę przy jednym z goli zanotował wypożycozny z Jaworzanki do świdnickiego klubu Bartosz Karbowiak.