Poniedziałek, 24 października 2022, 00:04
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Kto liczył, że choć trochę rezerwy Jaworzanki poprawią w ten weekend humory po fatalnym sobotnim występie w Bolesławcu, mógł się srogo zawieźć.

W 11.kolejce legnickiej Klasy A grupy drugiej Jaworzanka 1946 II Jawor podejmowała na bocznym boisku przy Parkowej 8 Orła Mikołajowice. Był to ważny pojedynek dla układu dolnych rejonów tabeli. Początek meczu dla gospodarzy. Dobrą sytuację miał Jan Zapaśnik, w innej piłka wylądowała w siatce, ale arbiter dopatrzył się też pozycji spalonej. Jednak im dalej w las, tym ciemniej. W 40 minucie Marek Nieplowicz uderza z kilkuanstu metrów i futbolówka w siatce. W 45 minucie ten sam zawodnik, przy drobenj pomocy, defensora Jaworzanki, ponownie wpisuje się na listę strzelców.

Na początku drugiej połowy nasze rezerwy mogły błyskawicznie odrobić straty. Jednak po dograniach wzdłuż bramki z bocznych sektorów nie trafiali jakub rzepka i Vadym Khakimov. Orzeł też miał swoje szanse i Daniel Sowiak dwukrotnie ratował jaworzan od utraty kolejnych goli.

Na domiar złego w 75 minucie Yehor Sukhomlynov został napomniany drugim żółtym kartonikiem, a w 77 minucie Piotr Bazan podwyższył na 0:3. Jaworzanka II w 79 minucie strzela gola po tym jak Vadym Khakimov w pojedynku na jeden  zbramkarzem nie pomylił się. Jednak na kolejne trafienia zabrakło już czasu i komplet punktów pojechał do Mikołajowic.

Klasa A gr. II Podokręg Legnica - sezon 2022/2023 - 11.kolejka
23 października 2022 (niedziela), godz. 14:00 - Jawor (Stadion Miejski - boczne boisko)
Jaworzanka 1946 II Jawor - Orzeł Mikołajowice 1:3 (0:2)
Bramki:
Vadym Khakimov 79' - Marek Nieplowicz 40', 45', Piotr Bazan 75'
Jaworzanka 1946 II: Daniel Sowiak - Jakub Rzepka, Yehor Sukhomlynov, Hubert Kucharczyk, Mateusz Garbera, Jakub Kaja, Jakub Żuraw, Dariusz Czaja, Jan Zapaśnik (Yehor Kantsedal 60'), Vadym Khakimov, Łukasz Gaweł
Orzeł: Marcin Sieracki - Piotr Bazan, Dawid Gawęda (Marcel Walski 89'), Tomasz Gołębiowski, Erwin Krasowski, Marek Nieplowicz, Paweł Nieplowicz, Łukasz Pielak, Kamil Stefura (Aleksander Stolarski 65'), Miłosz Wan, Kamil Ziński
Żółta kartka: Yehor Sukhomlynov (Jaworzanka II) oraz Erwin Krasowski, Aleksander Stolarski, Dawid Gawęda (Orzeł)
Czerwona kartka: Yehor Sukhomlynov (77' - Jaworzanka II; za drugą żółtą)
Sędziowali: Patryk Szlęk (główny) oraz Mateusz Witkowski i Weronika Mrozik (asystenci) - KS Legnica