Marcin Juszczyk
Niedziela, 16 października 2022, 14:43
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Juniorzy młodsi Jaworzanki 1946 Jawor przegrali na wyjeździe z Mewą Kunice 7:2. Jednak do przerwy nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy.

Po pierwszej połowie było 2:2. Gospodarze otworzyli wynik w 12 minucie, ale w 20 minucie to jaworzanie byli już na prowadzeniu. Najpierw z podania Pawła Wojkowskiego do bramki trafił Jakub Białek, a następnie wcielił się on w rolę asystenta przy golu Krzysztofa Białka. W 30 minucie Mewa doprowdziła do wyrównania, a po zmianie stron przeprowadziła kanonadę, której efektem było wysokie zwycięstwo.

- Do pewnego momentu mecz był wyrównany i byliśmy równorzędnym przeciwnikiem. Trafił nam się słabszy moment w tym meczu - niedokładność podań, brak koncentracji, indywidualne błędy i rywal to wykorzystał. Gratulacje dla zespołu za ambicję, determinację mimo niekorzystnego wyniku - powiedział po zakończonym meczu trener Jaworzanki U-17 Dariusz Morawski.

W tej rundzie juniorom młodszym Jaworzanki do rozegrania pozostały jeszcze dwa spotkania. W sobotę 22-go października zagrają ponownie na wyjeździe, tym razem z Oriens Chojnów. Natomiast w niedzielę 30-go października będą podejmować na własnym boisku AMP Budziszów Wielki.