IV liga, gr. zach.: AKS postraszył lidera, hit dla KSK

Poniedziałek, 10 października 2022, 20:27
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
AKS Strzegom postraszył lidera, hit kolejki dla Karkonoszy Jelenia Góra, popis strzelecki Odry Ścinawa - to i jeszcze więcej działo się w 9.kolejce IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej.

Liderująca Prochowiczanka Prochowice  wniedzielne popołudnie podejmowała na swoim stadionie czternasty AKS Strzegom. Jednak po pierwszych trzydziestu minutach gospodarze mogli przeżyć szok - strzegomianie prowadzili 0:2. Jednak jeszcze przed przerwą prochowiczanie doprowadzili do remisu, a po zmainie stron strzelili kolejne dwa gole i doprowadzili do remisu. Podopieczni trenera Roberta Gajewskiego nad resztą stawki mają sześć punktów przewagi.

Hit kolejki dla Karkonoszy Jelenia Góra, ale zwycięstwo z Polonią Środa Śląska nie przyszło łatwo. Do przerwy było 1:0 dla jeleniogórzan. Po zmianie stron dwie bramki dla Polonii zdobył najlepszy snajper ligi Łukasz Skolimowski i zaczęło pachnieć niespodzianką. Jednak później rezerwowi - Szymon Sołtysiak i Dawid Gil - swoimi trafieniami zapewnili zwycięstwo 3:2 dla KSK. Dzięki temu kompletowi punktów Biało-Niebiescy wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Dotychczasowy wicelider Apis Jędrzychowice na wyjeździe ograł 1:0 Mewę Kunice, lecz musiał ustąpić i spaść na najniższy stopień podium z powodu gorszego bilansu bramkowego.

Niespdoziankę sprawił Gryf Gryfów Śląski, który trochę niespodziewanie pokonał Iskrę Kochlice 2:0. Emocje do końca w Bolesławcu. Miejscowy BKS do przerwy przegrywał 0:1 ze Spartą Grębocice, lecz ostatecznie zdołał zwyciężyć 2:1, strzelając zwycięskiego gola w 90 minucie. Po pierwszych 45 minutach Granit Roztoka bezbramkowo remisował na swoim obiekcie z Łużycami Lubań, ale w drugiej odsłonie przyjezdni wypunktowali gospodarzy.

Nadal na przełamanie czeka Jaworzanka 1946 Jawor. Tym razem musiała uznać wyższość Górnika Złotoryja, a szerzej o tym spotkaniu w osobnym newsie w pomeczowej relacji. Trening stzrelecki urządziła sobie Odra Ścinawa, która rozbiła Sokół Jerzmanowa 11:2! Jest to tym bardziej znamienne, że w sezonie 2022/2023 na boisku beniaminka zdołał tylko triumfować Granit.