Marcin Juszczyk
Niedziela, 9 października 2022, 22:44
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Pierwszy mecz w roli gospodarza w sezonie 2022/2023 wygrali juniorzy młodsi Jaworzanki 1946 Jawor. Na bocznym boisku Stadionu Miejskiego pokonali Górnik Lubin.

Jaworzanie objęli prowadzenie po kwadransie gry. Paweł Wojkowski przejął piłkę i popisał się indywidualną akcją, zakończoną skutecznym strzałem. W 34 minucie zawodów Bartosz Sitek doprowadza do wyrównania, ale riposta ze strony Jaworzanki U-17 była błyskawiczna. Paweł Wojkowski tym razem występuje w roli asystenta, a futbolówkę do siatki pakuje Kajetan Marcinkiewicz.

Prowadzenie jaworzan 2:1 utrzymywało się do 68 minuty, kiedy to zostało ono podwyższone. Swoją drugą bramkę zdobywa Kajetan Marcinkiewicz, a asystę notuje Filip Krasoń. Rezultat końcowy ustalił Paweł Wojkowski, a ostatnie podanie zaliczył na swoje konto Kajetan Marcinkiewicz. Warto również podkreślić, że bardzo dobrze pomiędzy słupkami w tym spotkaniu spisywał się golkiper Jaworzanki Bartosz Dziuba.

- Poprawny mecz w naszym wykonaniu. Brakowało jakości przy podaniach i wyprowadzaniu piłki. W drugiej połowi trochę słabiej wyglądaliśmy w fazie obrony. W fazie ataku byliśmy skuteczni. Cieszy zaangażowanie zespołu, motywacja i determinacja - powiedział po końcowym gwizdku trener Jaworzanki U-17 Dariusz Morawski.

Dzięki temu zwycięstwo juniorzy młodsi anszego klubu awansowali na piąte miejsce w tabeli. Aktualnie mają na koncie dziewięć punktów, a do lidera Zagłębia Lubin Future tracą cztery, Kolejny mecz rozegrają w niedzielę 16-go października na wyjeździe z Mewą Kunice. Początek o godzinie 10:00.

III Liga Juniorów Młdoszych, gr. legnicka - jesień 2022 - 6.kolejka
8 października 2022 (sobota), godz. 16:00 - Jawor (Stadion Miejski - boczne boisko)
U-17: Jaworzanka 1946 Jawor - Górnik Lubin 4:1 (2:1)