Jaworzanka II zapunktowała [RELACJA, FOTO]

Marcin Juszczyk
Niedziela, 9 października 2022, 20:23
Vadym Khakimov (przy piłce), w meczu z Górnikiem II Złotoryja, strzelił pierwszego gola dla Jaworzanki II © Marcin Juszczyk|Vadym Khakimov (przy piłce), w meczu z Górnikiem II Złotoryja, strzelił pierwszego gola dla Jaworzanki II
Udostępnij:
W niedzielne popołudnie o trzy punkty wzbogaciła się w legnickiej Klasie A Jaworzanka 1946 II Jawor. Nasze rezerwy pokonały Górnik II Złotoryja.

Pierwszy raz w wyjściowej jedenastce naszego klubu pojawiło się trzech piłkarzy spoza granic Polski. Byli to: Vadym Khakimov, Yehor Sukhomlynov i Oleksnadr Novichenko. Ponadto później z ławki rezerwowych wszedł Yehor Kantsedal. W drugiej drużynie Jaworzanki miał dziś miejsce wyjątkowy debiut - pierwszy raz zagrał zawodnika z rocznika 2007. Był to Julian Kulik, który przebywał na boisku od początku do 83 minuty.

Zawody rozpoczęły się kapitalnie dla Jaworzanki II. W 5 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Vadym Khakimov. To trafienie napędziło jaworzan do kolejnych ataków. Następna próba umieszczenia futbolówki w siatce gości powiodła się w 32 minucie. Po ładnej wymianie podań, Jakub Białek zagrywa do Oleksandra Novichenko, który pokonuje w sytuacji sam na sam Damiana Jażdżyka. Jeszcze przy stanie 1:0 Daniel Sowiak w pojedynku jeden na jaden z rywalem ratuje swój zespół od utraty gola, ale w 38 minucie już skapitulował i złotoryjanie zdobywają bramkę kontaktową.

Górnik II walczył od początku drugiej połowy o wyrównanie, zyskał anwet przez pewien czas optyczną przewagę, ale nie przęłożyło się to na gole. W 50 minucie kapitalną interwencję na linii bramkowej zaliczył Daniel Sowiak, a w 65 minucie popisał się ładną paradą, broniąc strzał z kilkunastu metrów. W 70 minucie ogromne zameiszanie w polu karnym rezerw Górnika. Jaworzanie ostrzeliwują bramkę, ale kilka prób zostało zablokowanych. Dopiero Jakubowi Rzepce udało się po ryksozecie skierowac piłkę do siatki 3:1. Goście domagali się odgwizdania faulu przy tej akcji, lecz sędzia pozostał niewzruszony. Bramkarz Górnika  wzwiązku dał upust emocjom rzucając pod jego adresem wulgarną wiązankę, która zakończyła się wykluczeniem z gry.

Mimo, że złotoryjanie grali w osłabieniu to w końcówce postraszyli jeszcze podopiecznych trenera Dariusza Szeligi. W 80 minucie nie wykorzystali rzutu karnego, bowiem egzekutor uderzył nad poprzeczką. Jednak w 88 minucie udaje im się zdobyć bramkę kontaktową. Jaworzanka II jednak nie dała sobie wyrwać prowadzenia z rąk, a w dolicoznym czasie gry przypieczętowała komplet punktów. Vadym Khakimov wyłożył piłkę w obrębieszesnastki Łukaszowi Filiksowi, a on z zimną krwią wykorzystał nadarzającą się okazję.

Rezerwy Jaworzanki w pełni zasłużenie wygrywają z rezerwami złotorysjkeigo Górnika. Dla jaworzan jest to druga wygrana w sezonie 2022/2023 w Klasie A. Mogła być ona jeszcze okazalsza, ale w kilku sytuacjach zabrakło zimnej krwi. Za tydzień nasz drugi garnitur zmierzy się w delegacji z Wilkowianką Wilków.

Klasa A gr. II Podokręg Legnica - sezon 2022/2023 - 9.kolejka
9 października 2022 (niedziela), godz. 14:00 - Jawor (Stadion Miejski - bcozne boisko)
Jaworzanka 1946 II Jawor - Górnik II Złotoryja 4:2 (2:1)
Bramki:
Khakimov 5', Novichenko 32', Rzepka 70', Filiks 90' - Bigos 38', Noga 88'
Jaworzanka 1946 II: Daniel Sowiak - Gracjan Skoczylas, Yehor Sukhomlynov, Mateusz Garbera, Jakub Rzepka, Vadym Khakimov, Jakub Żuraw (Łukasz Filiks 75'), Marcin Tymofiejczyk, Julian Kulik (Yehor Kantsedal 75'), Jakub Białek (Patryk Gwiździał 85'), Oleksandr Novichenko (Jan Zapaśnik 50')
Górnik II: Damian Jażdżyk - Maksymilian Czajka, Jakub Gontarek, Jakub Franczak, Łukasz Głodowski (Kacper Rybak 59'), Damian Kobza, Michał Bigos, Jakub Radkiewicz (Kacper Noga), Marek Popielarz, Filip Wróbel, Bartosz Ostręga (Mateusz Wolny 59')
Żółte kartki: Vadym Khakimov, Mateusz Garbera, Jan Zapaśnik (Jaworzanka II) oraz Michał Bigos, Łukasz Głodowski (Górnik II)
Czerwona kartka: Damian Jażdżyk (71' - Górnik II; za obrazę sędziego)
Sędziowali: Patryk Sobczak (główny) oraz Jakub Sobczak i Kamil Sobczak (asystenci) - KS Legnica