Trzy punkty dla Górnika [RELACJA, FOTO]

Marcin Juszczyk
Niedziela, 9 października 2022, 19:04
Kadr z meczu Górnik Złotoryja - Jaworzanka 1946 Jawor - Górnik Złotoryja © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu Górnik Złotoryja - Jaworzanka 1946 Jawor - Górnik Złotoryja
Udostępnij:
W IV lidze dolnośląskiej bez punktów ze Złotoryi wróciła Jaworzanka 1946 Jawor. Podopieczni trenera Dariusza Szeligi przegrali z miejscowym Górnikiem 4:0.

Mecz, poza początkowymi fragmentami ze wskazaniem na złotoryjan, wyrównany. Jednak więcej z gry mieli gospodarze, którzy stworzyli sobie groźniejsze i klarowniejsze sytuacje. W 15 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gracz Górnika główkował obok słupka. W 35 minucie po strzale z rzutu wolnego futbolówka również minęła niebezpiecznie słupek. Miejscowi potrafili zagrozić także z akcji. Jaworzanie również atakowali, ale brakowało odpowiedniego wykończenia pod bramką rywali, bo kilka razy zakotłowało się w polu karnym Górnika.

Gdy wydawało się, że pierwsze 45 minut nie przyniesie goli, Górnik strzela przyjezdnym gola w ostatniej akcji przed zmianą stron. Złotoryjanie przeprowadzili akcję prawym skrzydłem, dograli piłkę przed bramkę, gdzie czyhał już Krzysztof Kaliciak, który dopełnił formalności. Po tym trafieniu arbiter zaprosił obie jedenastki do szatni na kwadrans odpoczynku.

W drugiej połowie Jaworzanka szukała swoich szans na wyrównanie, ale biła głową w mur. Za to Górnik był kilka razy bliski pdowyższenia prowadzenia, ale żeby to uczynić musiał zcekać do 78 minuty, kiedy to rzut karny na gola zamienił Jakub Tycel. W 83 minucie z szenastu metrów Kamila Kulika pokonał Bohdan Bozhenko, a w 90 minucie rezultat końcowy ustalił z bliskiej odległości Karol Nowosielski. W końcówe rozmairy porażki mógł zmniejszyć z rzutu wolnego Michał Bieniusiewicz, ale po jego uderzeniu Michał Piotrowski przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W pełni zasłużone zwycięstwo Górnika Złotoryja, który do dobrego wyniku dołożył również dobry styl. Złotoryjanom gratulujemy i życzymy powodzenia. Nam pozostaje czekać dalej na przełamanie. W następną sobotę - 15-go października o godzinie 15:00 - gramy przy Parkowej 8 z Granitem Roztoka w ramach 10.kolejki IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej.

IV liga dolnośląska, gr. zachodnia - sezon 2022/2023 - 9.kolejka
8 października (sobota), godz. 15:00 - Złotoryja (Stadion Miejski)
Górnik Złotoryja - Jaworzanka 1946 Jawor 4:0 (1:0)
Bramki:
Krzysztof Kaliciak 45', Jakub Tycel 78'-k., Bohdan Bozhenko 83', Karol Nowosielski 90'
Górnik: 1.Michał Piotrowski - 4.Marcin Baszczak, 7.Jakub Olewnik
9.Krzysztof Kaliciak (28.Karol Nowosielski 69'), 10.Jakub Tycel, 11.Mateusz Dudzic (kpt.) (13.Jakub Gonatrek 82') 20.Bartosz Haniecki (16.Stanisław Antosik 62'), 21.Filip Zagórski (77.Bohdan Bozhenko 46'), 33.Marcin Franczak, 39. Oskar Małecki, 17.Mateusz Poparda
Jaworzanka 1946: 12.Kamil Kulik (BR) - 2.Bartłomiej Gwiździał, 4.Łukasz Duda, 5.Kacper Chudzik, 6.Przemysław Wiśniewski (16.Vadym Khakimov 75'), 7.Damian Kowalczyk (15.Mateusz Garbera 81'), 8.Krystian Broda (18.Marcel Suchojad 65'), 9.Dariusz Czaja (Kpt.) (14.Robert Kruczek 75'), 10.Michał Bieniusiewicz, 11.Bartosz Krasiński (17.Jakub Białek 65'), 13.Sylwester Dworakowski
Żółte kartki: Bartosz Haniecki, Jakub Tycel (Górnik) oraz Krystian Broda (Jaworzanka 1946)
Sędziowali: Piotr Kuzia (główny) oraz Krszytof Tokarczyk i Jakub Szymkowiak (asystenci) - KS Jelenia Góra