Fakty i ciekawostki po meczu z Prochowiczanką

Marcin Juszczyk
Wtorek, 4 października 2022, 23:55
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
W minioną sobotę Jaworzanka 1946 Jawor grała u siebie, w IV lidze dolnośląskiej, z Prochowiczanką Prochowice. Prezentujemy fakty i ciekawostki związane z tym meczem.
 • Debiut w pierwszej drużynie Jaworzanki znaotował Damian Kowalczyk. Wychowanek Javorii Jawor, apóźniej piłkarz między innymi Zagłębia Lubin, Chrobrego Głogów i Ruchu Chorzów, przebywał na placu gry od pierwszej do ostatniej minuty.
   
 • Damian jest czwartym piłkarzem przy Parkowej 8 w XXI wieku, który przywdziewa trykot naszego klubu, mając na koncie występy w PKO Ekstraklasie. Wcześniej także byli to piłkarze wywodzący się z Ziemi Jaworskiej: Zbigniew Wójcik (2010-2011), Marcin Folc (2017) i Rafał Majka (2018-2021).
   
 • Seweryn Suchecki przeciwko Prochowiczance Prochowice zanotował swój 150 występ w szeregach Kuźni/Jaworzanki. Dotychczas udało mu się strzelić 38 goli. Co ciekawe ten jubileusz obchodził w szóstę rocznicę swojego debiutu, który miał miejsce 1-go października 2016 roku w Klasie Okręgowej przeciwko Iskrze Księginice.
   
 • Porażka z Prochowiczanką w stosunku 0:1 była jedenastą przegraną naszego zepsołu w takich rozmiarach, w rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi dolnośląskiej, w XXI wieku.
   
 • Było to pierwsze spotkanie na szczeblu IV ligi dolnośląskiej od czerwca 2010 roku, w którym Kuźnia/Jaworzanka nie strzeliła choćby jednego gola Prochowiczance.
   
 • Było to pierwsze zwycięstwo Prochowiczanki w IV lidze, na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8, od listopada 2010 roku, gdy triumfowała 2:1. Od tamtego czasu prochowicka "Gieksa" zanotowała w grodzie Świętego Marcina trzy przegrane.
   
 • Jest to pierwsze zwycięstwo Prochowiczanki w Jaworze z Kuźnią/Jaworzanką we wszystkich rozgrywkach ligowych, kiedy to na jej ławce trenerskiej nie zasiadał Jarosław Pedryc, od ponad dwudziestu lat. Poprzednie datuje się na... czerwiec 2001 roku.
   
 • Trener Jaworzanki Dariusz Szeliga przgerał z tym rywalem po raz pierwszy odkąd pracuje w seniorskim futbolu i w pierwszej drużynie Jaworzanki.
   
 • W ogólnym bilansie meczów ligowych obu klubów od 1976 roku jest to dla prochowiczan dziewiąta wygrana i druga w takich rozmiarach. Jednak bilans gier jak i goli nadal wyraźnie po stronie jaworzan (mecze: 24-11-9; gole: 82:53).


Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy