IV liga, gr. zachód: Prochowiczanka ucieka, Polonia gromi

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 3 października 2022, 13:35
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
W sobotę w komplecie zostały rozegrane mecze IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej.

Na prowadzeniu mocniła się Prochowiczanka Prochowice, która rzutem na taśmę wygrała z Jaworzanką 1946 Jawor 1:0. Jaworzanie nie zasłużyli na porażkę i z przebiegu gry najsprawiedliwszy byłby remis. Karkonosze Jelenia Góra zremisowały na wyjeździe 0:0 z Odrą Ścinawa i straciły fotel lidera na rzecz Apisu Jędrzychowice, który zwyciężył 4:1 BKS Bolesławiec. Jako ciekawostkę dodajmy, że dla jeleniogórzan było to trzecie ligowe spotkanie z rzędu, w którym nie potrafili strzelić gola przed zmianą stron.

Skuteczności nie brakowało piłkarzom Polonii Środy Śląska, którzy przed własną publicznością rozbili Gryf Gryfów Śląski aż 7:0. Podopieczni trenera Jarosłąwa Pedryca dzięki temu awansowali na czwarte miejsce i są zdecydowanie najskuteczniejszym zespołem zachodniej IV ligi dolnośląskiej. Okazale zwyciężył także AKS Strzegom, przerywając serię pojedynków bez jakichkolwiek punktów, trwającą od 20-go sierpnia. "Kamieniarze" na swoim stadionie ograli Sokół Jerzmanowa 5:1, choć to goście do 39 minuty byli na prowadzeniu. Komplet punktów także dla Iskry Kochlice za wygraną 2:0 z Mewą Kunice.

W ósmej kolejce miały miejsce dwa remisy. Górnik Złotoryja, w Lubaniu w meczu z Łużycami, strzelił gola na 1:1 dopiero w 90 minucie, ustalając w ten sposób wynik końcowy. Identycznym rezultatem zakończyły się także zawody Sparta Grębocice - Granit Roztoka. Dla grębociczan to pierwszy punkt w sezonie 2022/2023.