U-15/U-13: Remis i przegrana

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 3 października 2022, 01:31
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
W sobotę drugą część jesiennych rozgrywek w swoich ligach rozpoczęły drużyny trampkarzy i młodzików.

Trampkarze na bocznej płycie Stadionu Miejskiego w Jaworze podejmowali Mewę Kunice. Jaworzanie do przerwy przegrywali 0:1, ale po zmianie stron odrobili straty z nawiązką. W 57 minucie wyrównał Paweł Dzitkowski, a w 70 minucie prowadzenie dał Filip Klimek. Niestety w końcówce nie udało się dowieźć prowadzenia do końca i skończyło się remisem 2:2.

- Dosyć wyrównany mecz z różnymi momentami, w których obdywa zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pod względem piłkarskim byliśmy zespołem nieco lepszym. Próbowaliśmy częściej i dokładniej rozgrywać piłkę od bramki, jednak wielokrotnie szwankowała skuteczność w działaniach, co przenosiło się na proste błędy indywidualne i kontry ze strony przeciwnika. Cieszy odwrócenie losów ze stanu 0:1 na 2:1, lecz nie byliśmy w stanie do końca utrzymać koncentracji, gdyż bramkę na 2:2 straciliśmy w doliczonym czasie gry, z czego jako zespół powinniśmy wyciągnąć wnioski - powiedział po meczu trener Jaworzanki U-15 Michał Grządkowski.

Następny mecz nasi trampkarze rozegrają w sobotę 8-go października na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Początek o godzinie 10:00.

III Liga Trampkarzy, gr. legnicka - jesień 2022 - 8.kolejka
1 października 2022 (sobota), godz. 11:00 - Jawor (Stadion Miejski)
U-15: Jaworzanka 1946 Jawor - Mewa Kunice 2:2 (0:1)
Bramki:
Paweł Dzitkowski 57', Filip Klimek 70'
Jaworzanka U-15: Dima Bieliak - Filip Klimek, Kacper Leonowicz, Konrad Grzymisławski, Krzysztof Białek, Paweł Dzitkowski, Oliwier Strzelecki, Jakub Kiełdanowicz, Patryk Laskowski, Dawid Azikiewicz, Filip Krasoń. Na zmiany wchodzili: Gabriel Sołek, Bartosz Bielec, Igor Pieniek, Patryk Filiks, Michał Stawiak
Mewa U-15: Kacper Irodenko - Jakub Bąk, Szymon Bąk, Igor Lebiedziejewski, Michał pawlik, Michał Piekielniak, Dawid Popowczak, Tomasz Prajzner, Sviatoslav Savenko, Maicje Sobota, Maksymilian Tutaj. Na zmiany wchodzili: Kacper Grochowina, Marcel Kałmyków, Filip Kołodziejczak, Jakub Kozak
Żółte kartki: Filip Klimek, Kacper Leonowicz, Patryk Filiks
Sędziował: Zygmunt Gawroński

Nie powiodło się naszym młodzikom w Głogowie. Podopieczni trenera Marcina Dudka ulegli tam Chrobremu I w stosunku 5:2. Głogowianie do przerwy prowadzili 5:0, a po zmianie stron jaworzanie zmneijszyli ten dystans za sprawą dwóch trafień Wojciecha Szczygielskiego.

- Zagraliśmy słabszy mecz. Brakowało przede wszystkim koncentracji i zaangażowania od pierwszych minut. Przeciwnik odniósł zasłużone zwycięstwo. Ciężko nam było rywalizować z zawodnikami Chrobrego grającego głównie rocznikiem 2010. Cztery gole straciliśmy po indywidualnych błędach, co niestety na tym etapie szkolenia często ma miejsce - skomentował zawody po końcowym gwizdku szkoleniowiec Jaworzanki U-13 Marcin Dudek.

Kolejny mecz nasze młodziki rozegrają w sobotę 8-go października przy Parkowej 8. Ich przeciwnikiem będzie Konfeks Legnica. Start o godznie 12:30.

III Liga Dolnośląska Młodzików, gr. legnicka - jesień 2022 - 8.kolejka
1 października 2022 (sobota), godz. 13:00 - Głogów
U-13: Chrobry I Głogów - Jaworzanka 1946 Jawor 5:2 (5:0)
Bramki:
? - Wojciech Szczygielski x 2
Jaworzanka U-13: Piotr Poręba - Szymon Banaś, Maksymilian Bieniusiewicz, Oskar Chmielewski, Oliwier Czyczerski, Igor Sawko (Bartłomiej Kotylak), Gerard Serafin (Bartosz Kaszuba), Krystian Suhak (Kewin Góral), Wojciech Szczygielski (Olaf Jaszowski)Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy