Marcin Juszczyk
Niedziela, 2 października 2022, 20:45
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Drugie zwycięstwo w sezonie 2022/2023 odnieśli juniorzy młodsi Jaworzanki 1946 Jawor.

W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Dariusza Moarwskiego grali na wyjeździe z Wilkowianką Wilków. Jaworzankę U-17 wspomógł Jakub Białek, który w sobotę wszeł na boisko z ławki rezerwowych w spotkaniu IV ligi dolnośląskiej z Prochowiczanką Prochowice. "Czwartoligowiec" już po 25 minutach miał dwa punkty w kalsyfikacji kanadyjskiej. Najpierw po kwadransie gry asystował przy trafieniu Daniela Dzitkowskiego, a później wykorzystał rzut karny.

W 32 minucie wilkowianie strzelają gola kontaktowego, ale riposta ze strony jaworzan nadeszła szybko. W 41 i 55 minucie bramkarza Wilkowianki pokonywał Dima Bieliak, a dwie asysty zaliczył Jakub Białek. W 60 minucie było już 5:1 dla Jaworzanki po indywidualnej akcji Pawła Wojkowskiego, wracajacego po pauzie. Wydawało się, że jest już po zawodach, ale nic bardziej mylnego. Pomiędzy 68, a 75 minutą gospodarze zdobywają trzy bramki i łapią kontakt (4:5). Nasi zawodnicy przetrwali trudny moment i dowieźli prowadzenie do końca, a w końcówce dodatkowo powiększyli przewagę za sprawą solowego rajdu Jakuba Białka i gola Sebastiana Wojciechowskiego z pdoania Dawida Azikiewicza.

- Dobrze i mądrze rozegrany mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy bardzo dobre momenty, ale też przytrafiały nam się słabsze chwile. Mecz był toczony w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Na boisku było dużo walki i nieustępliwości z obu stron. Cieszy, że zespół przetrwał trudny moment w tym meczu i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę - powiedział po końcowym gwizdku trener Jaworzanki U-17 Dariusz Morawski.

Juniorzy młodsi Jaworzanki w tabeli III Ligi zajmują siódme miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Następny mecz rozegrają w sobotę 8-go października br. Na bocznej płycie Stadionu Miejskiego w Jaworze będą podejmować Górnik Lubin.