IV liga, gr. wschodnia: Zmiana lidera, derby dla Słowianina

Marcin Juszczyk
Wtorek, 27 września 2022, 21:29
Kadr z meczu Piast Nowa Ruda - Słowianin Wolibórz © Słowianin Wolibórz|Kadr z meczu Piast Nowa Ruda - Słowianin Wolibórz
Udostępnij:
Tylko przez tydzień trwało panowanie Piasta Żmigród na pozycji lidera grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej.

Żmigrodzianie w szalgierze weekendu zremisowali na wyjeździe z Lechią Dzierzoniów. Stratę spadkowicza z III ligi wykorzystał Słowianin Wolibórz, który pokonał w gminnych derbach Piasta Nowa Ruda po golu Łukasza Szczepaniaka. Na najniższy stopień podium awansowała Foto-Higiena Gać, która rozgromiła w delegacji Górnik Wałbrzych 1:5. Do przerwy było 0:0, a w 48 minucie goście prowadzili z wałbrzyszanami już... 0:3.

Dopiero drugie zwycięstwo w sezonie 2022/2023 odniosła Polonia-Stal Świdnica. Świdniczanie rozgromili Skałki Stolec 5:0, ale do przerwy było bez bramek. Poprzednio podopieczni trenera Grzegorza Borowego komplet punktów zgarnęli na inaugurację. Bielawianka Bielawa pokonała Zamek Kamieniec Ząbkowicki 6:2, a cztery gole strzelił Radosław Grzywniak.

Barycz Sułów w Marcinkowicach zwyciężyła miejscowego Sokoła, triumfując 4:0, ale dopiero w ostatnim kwadransie przyjezdni znacząco powiększyli przewagę. Bez goli zakończyły się zawody Polonii Trzebnica z Moto Jelczem Oława o Orła Ząbkowice Śląskie z Galakticos Solna.