IV liga, gr. zachodnia: Hit dla Prochowiczanki, KSK wiceliderem

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 26 września 2022, 15:15
Kadr z meczu Sokół Jerzmanowa - Jaworzanka 1946 Jawor © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu Sokół Jerzmanowa - Jaworzanka 1946 Jawor
Udostępnij:
Sobotnie mecze 7.kolejki IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej doprowadziły do zmian w czołówce.

W hicie kolejki lider Prochowiczanka Prochowice rozbiła Łużyce Lubań 5:1 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli, powiększając przewagę nad resztą stawki. Prochowiczanie już po ośmiu minutach gry prowadzili 2:0. Z kolei Apis Jędrzychowice dość nieoczekiwanie uległ w wysokich rozmiarach Granitowi Roztoka 6:2. Potknięcia Łużyc i Apisu, które dotychczas w duecie znajdowały się na podium, wykorzystały Karkonosze Jelenia Góra. Podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka ograli przed własną publicznością AKS Strzegom 3:1, choć po pierwszych 45 minutach było 0:0.

Z trzecim Apisem i z czwartymi Łużycami punktami zrównała się Polonia Środa Śląska. Średzianie wygrali u siebie z Iskrą Kochlice aż 5:0. Pięć goli strzelił też Sokół Jerzmanowa, który zwyciężył Jaworzankę 1946 Jawor w stosunku 5:1. Bramka z 69 minuty rozstrzygnęła o tym, że Odra Ścinawa ograła Gryf Gryfów Śląski. O pełną pulę wzbogaciły się również zespoły Mewy kunice i Górnika Złotoryja, które znalazły receptę odpowiednio na BKS Bolesławiec oraz Spartę Grębocice. Komplet wyników wraz ze strzelcami oraz tabela poniżej.