U-17: Zatrzymać Orkan [ZAPOWIEDŹ]

Marcin Juszczyk
Czwartek, 22 września 2022, 23:41
Kadr z meczu 2.kolejki obecnego sezonu ligi juniorów młodszych: Jaworzanka 1946 Jawor - Zagłębie Lubin Future © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu 2.kolejki obecnego sezonu ligi juniorów młodszych: Jaworzanka 1946 Jawor - Zagłębie Lubin Future
Udostępnij:
W sobotnie popołudnie juniorzy młodsi Jaworzanki 1946 Jawor drugi raz będą mieli okazję zaprezentować się przed własną publicznością w bieżącej kampanii. Ich przeciwnikiem będzie Orkan Szczedrzykowice.

Podopieczni trenera Dariusza Morawskiego dosyć pechowo zaczęli zmagania w rozgrywkach III Ligi Dolnoślaskiej grupy legnickiej. Na inaugurację prowadzili z Konfeksem Legnica 2:0, aby ostatecznie ulec 2:3, a w drugiej kolejce pomimo prowadzenia 1:0 z Zagłębiem Lubin Future, przegrali 1:3. Przełamanie nadeszło dopiero w minioną sobotę. Jaworzanka U-17 rozgromiła na wyjeździe Górnik Złotoryja 6:1 i zainkasowała pierwsze punkty. 

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa trochę słabsza. W drugiej połowie pełna kontrola nad meczem - posiadanie piłki, tworzenie sytuacji strzeleckich. Dobra gra w obronie, choć bramkę straciliśmy po indywidualnym błędzie. Szybko  odbieraliśmy piłkę i przechodziliśmy do atakowania. Dojrzała i mądra była dzisiaj nasza gra. Miło się to oglądało - powiedział po końcowym gwizdku w Złotoryi trener Jaworzanki U-17 Dariusz Morawski. 

Mamy nadzieję, że szkoleniowiec będzie miał powody do zadowolenia również w sobotę około godziny 19:00. Orkan dotychczas zaznał smaku wszystkiego (bilans meczów 1-1-1). W pierwszej serii gier uległ Wilkowiance Wilków (0:4), w następnej zremisował z Górnikiem Lubin (5:5), a ostatnio pokonał Mewę Kunice (3:2). Wygrana z kuniczanami zasługuje na uwagę i wyróżnienie, ponieważ szczedrzykowiczanie przegrywali już 0:2. Zawodnicy Jaworzanki U-17, biorąc pod uwagę ich historię spotkań z tego sezonu, muszą mieć to na uwadze.

Mecz 4.kolejki III Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych grupy legnickiej Jaworzanka 1946 Jawor - Orkan Szczedrzykowice w sobotę 24-go września br. o godzinie 17:00 na bocznej płycie Stadionu Miejskiego w Jaworze. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Pan Wiesław Kobza. Na liniach będą mu sekundować Kacper Michalski i Jakub Małecki. 

III Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych, gr. legnicka - jesień 2022 - 4.kolejka
24 września - sobota

Oriens Chojnów - Górnik Lubin (godz. 10:00)
Mewa Kunice - Wilkowianka Wilków (godz. 10:00)
Konfeks Legnica - Zagłębie Lubin Future (godz. 10:45)
AMP Budziszów Wielki - Górnik Złotoryja (godz. 11:00)
Jaworzanka 1946 Jawor - Orkan Szczedrzykowice (godz. 17:00)Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy