U-13/U-15: Ze zmiennym szczęściem z drużynami z Lubina [FOTO]

Marcin Juszczyk
Czwartek, 22 września 2022, 22:24
Młodziki Jaworzanki tuż po strzeleniu gola na 1:1 w meczu z Amico Lubin © Marcin Juszczyk|Młodziki Jaworzanki tuż po strzeleniu gola na 1:1 w meczu z Amico Lubin
Udostępnij:
W środę i czwartek kolejne mecze ligowe rozegrały odpowiednio drużyny trampkarzy oraz młodzików Jaworzanki 1946 Jawor.

Jaworzanka U-15 rywalizowała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin Future w ramach 6.kolejki III Ligi Trampkarzy grupy legnickiej. Dla podopiecznych trenera Michała Grządkowskiego mecz od początku nie układał się po ich myśli. Na samym początku jaworzanie nie wykorzystali dwóch doskonałych sytuacji do zdobycia bramki, a na dodatek Daniel Dzitkowski bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył w spojenie słupka z poprzeczką. Natomiast lubinianie byli do bólu skuteczni i po kwadransie gry prowadzili 3:0, będąc do bólu skutecznym i wykorzystując wszystkie nadarzające się okazje.

Do przerwy, pomimo prób odgryzienia się Jaworzanki, Zagłębie Future dorzuciło jeszcze dwa trafienia i wyszło na drugą połowę z potężnym zapasem w najważniejeszej statystyce. Po zmianie stron gra stała się nieco mniej płynna. Podrażnieni prowadzeniem gospodarzy 5:0 goście z Jawora dążyli do zmniejszenia strat. Pokonać bramkarza Zagłębia udało się pokonać Filipowi Krasoniowi w 70 minucie. Jak się później okazało ten gol ustalił rezultat końcowy spotkania na 5:1, bo pomimo jeszcze kilku sytuacji podbramkowych z obydwu stron, nikt nie zdołał skierować już futbolówki do siatki.

- Nie może cieszyć wysoka porażka. Natomiast solidna gra naszych chłopców na bardzo trudnym terenie może napawać przed kolejnymi meczami ligowymi - podsumował krótko trener Michał Grządkowski. Jaworzanka U-15 aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Teraz przed nią dwa domowe spotkania - w sobotę 24-go września z Oriens Chojnów (godz. 13:00) i w sobotę 1-go października z Mewą Kunice (godz. 11:00).

III Liga Dolnośląska Trampkarzy, gr. legnicka - jesień 2022 - 6.kolejka
21 kwietnia 2022 (środa), godz. 19:30 - Lubin
U-15: Zagłębie Lubin Future - Jaworzanka 1946 Jawor 5:1 (5:0)
Bramki:
Hasulak 8', 25', Nosal 31', Stasiszyn 38', Olszewski 39' - Krasoń 70'
Jaworzanka U-15: Tomasz Zysnarski - Kacper Leonowicz, Filip Klimek, Jakub Kiełdanowicz, Konrad Grzymisławski, Filip Krasoń, Daniel Dzitkowski, Patryk Laskowski, Gabriel Sołek, Dima Bieliak, Dawid Azikiewicz. Na zmiany wchodzili: Emilio Arcona, Patryk Filiks, Krzystzof Białek, Gerard Serafin, Bartosz Bielec, Błażej Kustra

W czwartkowe popołudnie swój mecz rozegrała Jaworzanka U-13 w 5.kolejce III Ligi Dolnośląskiej Młodzików grupy legnickiej. Team pod wodzą trenera Marcina Dudka podejmował na bocznym boisku Stadionu Miejskiego przy Parkowej 8 SCS Amico Lubin, który przeważał fizycznie, mając w swoich szeregach starszych graczy. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando jaworzan, ale nie potrafili tego udokumentować golem mimo, że raz po raz sunęły ataki w pole karne gości.

W drugiej odsłonie obraz gry trochę się zmienił i Amico już częściej dochdoziło do głosu, co miało przełożenie na liczbę strzałów oddanych na posterunek Piotra Poręby i Jakuba Żukiewicza. W 39 minucie po próbie z dystansu piłka wylądowała w bramce. Jednak Jaworzanka nie podłamała się i rzuciła się do odrabiania strat. W 45 minucie było już 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym przyjezdnych odnalazł się kapitan Paweł Broda i wpakował futbolówkę do pustego prostokąta. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a było już 2:1 dla zawodników z Jawora za sprawą Krystiana Suhaka.

W końcówce, mimo szans, rezultat nie zmienił się już i trzy punkty zostały w grodzie Świętego Marcina. - Był to przeciętny mecz piłkarsko. Uważam, że byliśmy zdecydowani lepsi - skwitował krótko po końcowym gwizdku trener Marcin Dudek. Jaworzanka U-13 w tabeli III ligi zajmuje czwarte miejsce. Następnym przeciwnikiem młodzików będzie Zagłębie Lubin.