Wicelider z Głogowa przy Parkowej 8

Marcin Juszczyk
Piątek, 4 czerwca 2021, 16:52
Miejmy nadzieję, że piłkarze Jaworzanki w sobotnim meczu z Chrobrym II Głogów będą mieli powody do radości jak na zdjęciu © Jaworzanka 1946 Jawor|Miejmy nadzieję, że piłkarze Jaworzanki w sobotnim meczu z Chrobrym II Głogów będą mieli powody do radości jak na zdjęciu
Udostępnij:
W sobotę 5-go czerwca Jaworzankę 1946 Jawor przy Parkowej 8 odwiedzi wicelider IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej Chrobry II Głogów.

Jeszcze do nie dawna głogowianie mieli przyszytą łatkę lidera. Jednak wszystko zmieniło się pod koniec maja, kiedy to zremisowali na wyjeździe z Orkanem Szczedrzykowice 0:0 i utraciły pierwsze miejsce na rzecz Karkonoszy Jelenia Góra. Oczywiście rezerwy pierwszoligowca cały czas liczą się w barażach o III ligę. Do jeleniogórzan tracą aktualnie dwa "oczka" i w przypadku równej ilości punktów posiadają lepszy bilans bezpośrednich gier. Co ciekawe nasz najbliższy rywal mógł zagrać o wyższy szczebel rozgrywkowy na koniec przedwcześnie zakończonego sezonu 2019/2020. Jednak wszystko zmienił remis z Kuźnią Jawor (1:1) pod koniec listopada 2019 roku i skorzystał na tym Apis Jędrzychowice, który koniec końców do dwumeczu z Polonią Świdnica niestety nie przystąpił. 

Chrobry II Głogów dotychczas uzbierał na swoim koncie 65 punktów, na co złożyło się dwadzieścia wygranych i pięć remisów. Trzykrotnie schodził z boiska pokonany. Jeśli pomarańczowo-czarni tracili punkty to głównie na obcych boiskach (bilans 8-3-3). Lepiej punktują na własnych włościach, gdzie w czternastu spotkaniach zanotowali dwanaście zwycięstw i dwa podziały punktów.

Jeśli chodzi o bilans bramkowy to prezentuje się on następująco - 71 bramek zdobytych i 16 straconych. Drużyna z Głogowa jest na dzień dzisiejszy trzecią ofensywą zachodniej IV ligi (najskuteczniejszym strzelcem Przemysław Siudak - 9 goli), zaś jeśli chodzi o defensywę to jest ona najszczelniejsza w całej stawce. O tym, że gra w obronie to mocna strona rezerw Chrobrego najlepiej świadczy fakt, że w rundzie wiosennej traciły one bramki tylko dwa razy - z Leśnikiem Osiecznica i Spartą Rudna. W poprzedniej kolejce, rozegranej w środę, podopieczni trenera Jakuba Wolnego rozbili przed własną publicznością KS Legnickie Pole aż 8:0, ustalając rezultat końcowy do 51 minuty. 

Historia meczów Jaworzanki 1946 Jawor (wcześniej Kuźni) z rezerwami Chrobrego Głogów sięga jeszcze lat 70-tych. Później jaworzanie rywalizowali z tym zespołem z przerwami od połowy lat 90-tych (1996-1997, 2005-2008, 2010-2013, 2014-2015, 2019-obecnie). Po awansie do IV ligi w 2019 roku piłkarze z grodu Świętego Marcina mierzyli się z głogowianami czterokrotnie, z czego trzy razy jeszcze w tym samym roku. W sierpniu na inaugurację kampanii 2019/2020 przy Parkowej 8 Chrobry zwyciężył 1:3, następnie w Pucharze Polski Kuźnia wygrała 4:2, a w listopadzie w kolejce awansem z wiosny w Głogowie padł wspomniany wcześniej remis 1:1. W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek już tak dobrze podopiecznym trenera Dariusza Szeligi na wyjeździe z głogowianami nie poszło. W 12.kolejce przegraliśmy z pomarańczowo-czarnymi aż 6:1. Jeśli ktoś chciałby bardziej zgłębić historię spotkań obu ekip zapraszamy do osobnego artykułu TUTAJ.

Jeszcze w połowie maja Jaworzanka 1946 Jawor, po serii dziewięciu wygranych z rzędu, była w bardzo komfortowej sytuacji - zajmowała piąte miejsce z dala od strefy spadkowej. Jednak teraz sytaucja zmieniła się po ostatnich meczach. Ósma pozycja i sześć punktów buforu "nad kreską" na pięć kolejek przed końcem nie daje żadnych gwarancji. Tym bardziej, że stawka jest wyrównana i nie brakuje zaskakujących rezultatów. Najważniejsze jest to, że nadal jest wszystko w rękach, głowach i nogach naszych zawodników. Kilka zdobytych punktów w najbliższym czasie da pewność utrzymania w IV lidze dolnośląskiej bez oglądania się na innych. Mamy nadzieję, że stan konta zostanie powiększony już w sobotę, co oczywiście nie będzie łatwe, ale wierzymy w nasz zespół i trzymamy kciuki. Dlaczego przełamanie nie miałoby nastąpić z czołowym teamem ligi?

Mecz 31.kolejki IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej Jaworzanka 1946 Jawor - Chrobry II Głogów w sobotę 5-go czerwca na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8. Początek o godzinie 17:00. Zapraszamy! Zawody poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziów w Jeleniej Górze. Arbitrem głównym będzie Pan Adam Trudziński, dla któego będzie trzecie spotkanie z udziałem jaworzan w tej roli. Poprzednio prowadził mecze z Prochowiczanką Prochowice (październik 2019) i Górnikiem Złotoryja (listopad 2019). Rolę sędziów asystentów będzie pełnić duet: Pan Radosław Morawski (nr 1) i Pani Agnieszka Damasiewicz (nr 2). Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy