IV liga, gr. zachodnia: Siódemka KSK, przełamanie BKS

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 12 września 2022, 11:46
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
W sobotę 10-go września dobyły się wszystkie mecze 5.kolejki IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej.

Pozycję ldiera utrzymała Prochowiczanka Prochowice, która w meczu na szczycie zremisowała bezbramkowo z Apisem Jędrzychowice. Karkonosze Jelenia Góra udowadniają, że porażka w Kunicach 5:0 była tylko wypadkiem przy pracy. Po zwycięstwie 5:1 nad Spartą Grębocice, tym razem podopieczni Jacka Kołodziejczyka rozbili rywala z górnej połówki, a mianowicie Łużyce Lubań 7:2.

Kapitalne widowisko zafundowały kibicom drużyny Odry Ścinawa i Iskry Kochlice. Do przerwy ścinawianie prowadzili 3:1, ale po zmainie stron kochliczanie odrobili straty i było 4:4. W 87 minucie Iskra przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, a jej bohaterem został Eryk Klimczak, który wszedł w drugiej połowie i zanotował hattricka.

Przełamały się i zdobyły premeirowe punkty ekipy z okręgu jeleniogórskiego - BKS Bolesławiec i Gryf Gryfów Śląski. Bolesławianie ograli Granit Roztoka, a gryfowianie Jaworzankę. Zestaw klubów, które zainkasowały pełną pulę uzupełniają Górnik Złotoryja, Sokół Jerzmanowa i Polonia Środa Śląska. Złotoryjanie przegrywali z Mewą już 0:2, aby ostatecznie wygrać 3:2.