Poniedziałek, 5 września 2022, 15:51
© Marcin Juszczyk
Udostępnij:
Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli juniorzy młodsi jaworzanki 1946 Jawor na inaugurację rozgrywek III Ligi Dolnośląskiej grupy legnickiej.

Podopieczni trenera Dariusza Morawskiego, który debiutował w tym spotkaniu w roli szkoleniowca Jaworzanki U-17, grali na wyjeździe z Konfeksem Legnica. Zaczęło się wyśmienicie, bo już po kilkudziesięcius ekundach gry jaworzanie prowadzili. Futbolówkę do siatki skierował Sebastian Wojciechowski z pdoania Jakuba Wdowiaka. Jeszcze lepsze nastroje były w 32 minucie, gdy na listę strzelców wpisuje się Jakub Rzepka, a asystę notuje Filip Krasoń. - W pierwszej akcji meczu zdobywamy bramkę. Kontrolujemy grę, jesteśmy częściej w posiadaniu piłki. Stwarzamy sobie dużo sytucji strzeleckich. Niestety tego dnia jesteśmy nieskuteczni. Prowadzimy tylko 2:0 - komentuje Dariusz Morawski.

Jak mawia selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz 2:0 to niebezpieczny wynik i niestety to powiedzenie sprawdziło się w przypadku naszych juniorów młodszych. Początek nieszczęść został zapoczątkowany w 55 minucie, gdy Paweł Wojkowski został wykluczony z gry z powodu czerwonej kartki za faul. W 66 minucie gola kontaktowego dla Konfeksu strzela Maksymilian Warchał, a w 75 minucie wyrównuje Yevhen Kirchei. W dolicoznym czasie gry legniczanie przechylają szalę zwycięstwa na swoją stronę za sprawą Kacpra Zakrzewskiego.

- Po naszych błędach indywidualnych w obronie tracimy dwie bramki. W doliczonym czasie gry tracimy trzecią bramkę i przegrywamy mecz. Niestety taka jest piłka nożna. Chłopcom nie można odmówić determinacji i woli walki - powiedział po końcowym gwizdku trener juniorów młodszych Jaworzanki.

Następny mecz ligowy nasza drużyna U-17 rozegra w sobotę 10-go września na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8. Ich przeciwnikiem będzie Zagłębie Lubin Future. Początek o godzinie 12:00.

III Liga Dolnośląska, gr. legnicka - jesień 2022 - 1.kolejka
3 września 2022 (sobota), godz. 11:00 - Legnica (sztuczne boisko przy ul. Grabskiego)
U-17: Konfeks Legnica - Jaworzanka 1946 Jawor 3:2 (0:2)