Niedziela, 28 sierpnia 2022, 13:59
© Marcin Juszczyl
Udostępnij:
Kapitalne widowisko na inaugurację III Ligi Młodzików grupy legnickiej stworzyły drużyny Jaworzanki 1946 Jawor i Chrobrego Głogów.

Podopieczni trenera Marcina Dudka do sezonu 2022/2023 przygotowywali się podczas obozu w Głuchołazach na przełomie lipca i sierpnia oraz na własnych obiektach. Nie zabrakło oczywiście gier kontrolnych, a w nich jaworzanie zremisowali z Victorią Świebodzice 3:3 i przegrali z Lotnikiem Jeżów Sudecki 4:7.

Spotkanie z głogowianami, jak na tą kategorię wiekową, mogło się naprawdę podobać. Było zacięte i oba zespoły stworzyły sobie wiele sytuacji podbramkowych. Warto dodać, że Jaworzanka U-13 zagrała stosunkowo młodszym rocznikiem (głównie 2011-2012) w przeciwieństwie do Chrobrego (2010), co odznaczało się na boisku również różnicą w warunkach fizycznych.

Pierwsze gola dla młodzików Jaworzanki w nowej kampanii strzelił w 7 minucie Oskar Chmielewski, ale Chrobremu zajęło raptem kilka minut, aby doprowadzić do remisu. Po zmianie stron przez większość czasu przeważała Jaworzanka, miała sporo okazji, ale fenomenalnie między słupkami Chrobrego spisywał się jego bramkarz lub w sukurs przychodziły mu aluminiowe części bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i głogowianie objęli prowadzenie, ale zawodnicy pod batutą Marcina Dudka nie załamali. Dalej atakowali i przyniosło to efekty po pięciu minutach, kiedy to Borys Szczepański ładnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu.

Nasze młodziki od pdoziału punktów zaczynają trzecioligowe rozgrywki w tym sezonie. Kolejny mecz rozegrają w sobotę 3-go września w delegacji z Konfeksem Legnica.