IV liga: Wyniki 22.kolejki
Od czwartku do soboty trwała 22.kolejka IV ligi dolnośląskiej. Działo się zarówno w grupie wschodniej jak i zachodniej.
Świąteczna kolejka rozpoczęła się już w czwartek od derbów powiatu dzierżoniowskiego. Lechia Dzierżoniów podejmowała bez udziału publiczności Bielawiankę Bielawa i sensacyjnie doznała pierwszej porażki w sezonie (we wcześniejszych spotkaniach same zwycięstwa - w sumie dwadzieścia). Bielawianie wygrali 1:0 po golu Mateusza Kuriaty z rzutu wolnego z 45 minuty. Mimo przegranej, prowadzenie dzierżoniowian nie jest zagrożone.
W piątek kolejne dwa pojedynki z grupy wschodniej. W starciu zespołów ze strefy spadkowej WKS Wierzbice zremisował z Pogonią Oleśnica 1:1 i w kontekście walki o utrzymanie to rozstrzygnięcie nie może zadowalać żadnej ze stron. Z kolei AKS Strzegom ograł przed własną publicznością 2:0 Piast Nowa Ruda i awansował do górnej połówki tabeli. Goście niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowje po serii słabszych występów.
Najciekawiej zapowiadającym się meczem w Wileką Sobotę na wschodzie miał być ten w Sułowie - miejscowa Barycz kontra wicelider Polonia-Stal Świdnica. Arbiter zawodów Pan Piotr Klaska był zmuszony je zakończyć w 23 minucie zpowodu zamieszek na trybunach wszczętych przez "kibiców" gości. O losie tego starcia zadecyduje teraz Komisja Dyscyplinarna i Wydział Gier Podokręgu Legnica przy Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej.
Cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie GKS-u Mirków/Długołęka, który ograł MKP Wołów 1:0. Polonia Trzebnica za sprawą hattricka Grzegorza Rajtera wypunktowała na wyjeździe Moto Jelcz Oława. Orzeł Ząbkowice Śląskie pokonał Słowianina Wolibórz i umocnił się na siódmej pozycji w tabeli. Podział punktów w konfrontacji Piasta Żerniki Wrocław z Sokołem Marcinkowice.
W grupie zachodniej zgodny krok lidera i wicelidera. Pierwszy Chrobry II Głogów rozgromił w delegacji Odrę Ścinawa aż 8:0, zaś Łużyce Lubań uporały się z Leśnikiem Osiecznica 3:1. Szóste zwycięstwo z rzędu zanotował Apis Jędrzychowice, który ograł Spartę Rudna 3:2 po zaciętym meczu i zrównał się punktami z trzecią Mewą Kunice. Kuniczanie zachowali najniższy stopień podium dzięki triumfowi nad Prochowiczanką Prochowice.
Jaworzanka 1946 Jawor zwyciężyła w Księginicach 2:1 po dwóch golach Marcina Bagińskiego, a szerzej o tym spotkaniu możecie przeczytać w osobnym artykule. Remisem 3:3 zakończył się pojedynek Granitu Roztoka ze Spartą Grębocice. Warto dodać, że Granit do 80 minuty prowadził 2:1, ale w ostatnich minutach grębociczanie dwukrotnie odpowiadali trafieniami wyrównującymi.
Przetasowania w sterfie spadkowej. Stal Chocianów po niespodziewanym zwycięstwie nad Górnikiem Złotoryja 3:1 opuściła strefę spadkową kosztem Leśnika Osiecznica. Przełamała się Pogoń Świerzawa, która u siebie pokonała 4:0 Kaczawę Bieniowice i awansowała na przedostatnie miejsce, oddając tytuł "czerwonej latarnii" Iskrze Księginice.
IV liga dolnośląska, gr. zachodnia - sezon 2021/2022 - 22.kolejka
16 kwietnia - sobota
Sparta Rudna - Apis Jędrzychowice 2:3 (2:1)
Bramki: Suchora 40', Wojak 82' - Staniecki 45'-sam., Urbański 51', E. Bystryk 84'
Iskra Księginice - Jaworzanka 1946 Jawor 1:2 (0:1)
Bramki: Spychała 75' - Bagiński 34'-k., 86'
Pogoń Świerzawa - Kaczawa Bieniowice 4:0 (4:0)
Bramki: Szeliga 20', 31', Kurek 24', Chlebosz 45'
Stal Chocianów - Górnik Złotoryja 3:1 (2:1)
Bramki: Tomaszewski 39', Korzepa 45', Sałata 72' - Nowosielski 19'
Odra Ścinawa - Chrobry II Głogów 0:8 (0:5)
Bramki: Fryzewicz 2', Bartlewicz 5', Marciniak 33', 45', Malczuk 30', Bartecki 74', Jaszczyk 84', Draczyński 90'
Łużyce Lubań - Leśnik Osiecznica 3:1 (1:0)
Bramki: Kozioł 44'-sam., Chernyshenko 83', Staroń 90' - Bis 73'
Granit Roztoka - Sparta Grębocice 3:3 (1:1)
Bramki: Danaj 23', Grosiak 65', Strzyżewski 85' - Łętkowski 7', Smoliński 80', Kozłowski 88'
Mewa Kunice - Prochowiczanka Prochowice 3:1 (0:0)
Bramki: ? 52', 90', 90' - Niewdana 48'-k.
IV liga dolnośląska, gr. wschodnia - sezon 2021/2022 - 22.kolejka
14 kwietnia - czwartek
Lechia Dzierżoniów - Bielawianka Bielawa 0:1 (0:1)
Bramki: Kuriata 45'
15 kwietnia - piątek
AKS Strzegom - Piast Nowa Ruda 2:0 (1:0)
Bramki: Sawicki 39', Domaradzki 86'
WKS Wierzbice - Pogoń Oleśnica 1:1 (1:0)
Bramki: Mazurek 13' - Jendryca 90'
16 kwietnia - sobota
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Słowianin Wolibórz 2:0 (1:0)
Bramki: Barański 41', Buryło 62'
GKS Mirków/Długołęka - MKP Wołów 1:0 (0:0)
Bramka: Ujas 75'
Moto Jelcz Oława - Polonia Trzebnica 1:3 (1:1)
Bramki: M. Gancarczyk 40' - Rajter 4', 63', 80'
Barycz Sułów - Polonia-Stal Świdnica
Mecz zakończony w 23 minucie z powodu zameiszek na trybunach
Piast Żerniki Wrocław - Sokół Marcinkowice 1:1 (1:0)
Bramki: Magusiak 23'-k. - Rudolf 90'
![Jaworzanka 1946 II Jawor [MAJ 2026]](assets/img/news_avatar.jpg)








