Trzy punkty do koszyczka Jaworzanki [FOTO]

Marcin Juszczyk
Niedziela, 17 kwietnia 2022, 13:23
Piłkarze Jaworzanki po drugim golu Marcina Bagińskiego © Marcin Juszczyk|Piłkarze Jaworzanki po drugim golu Marcina Bagińskiego
Udostępnij:
To była udane świąteczne popołudnie dla piłkarzy Jaworzanki 1946 Jawor. W ramach 22.kolejki IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej pokonali na wyjeździe Iskrę Księginice i dołożyli do wielkanocnego koszyczka komplet punktów.

Wielkanocny nastrój nie udzielił się piłkarzom obu klubów na murawie, bowiem w meczu nie brakowało twardej i zaciętej walki. W pierwszej połowie więcej okazji i sytuacji podbramkowych mieli zdecydowanie jaworzanie, którzy prezentowali się lepiej. Jednak po kwadransie gry księginiczanie mogli śmiało objąć prowadzenie, kiedy to Jarosław Gambal po stracie futbolówki przez gości, trafił z kilkunastu metrów w słupek. Jaworzanka objęła prowadzenie w 34 minucie po bramce z rzutu karnego podyktowanego za faul na Michale Bieniusiewiczu. Pewnym egzekutorem okazał się być Marcin Bagiński, którego intencji nie wyczuł bramkarz.

W drugiej połowie momentami gra była szarpana, nerwowa. Iskra potrafiła mocniej przycisnąć Jaworzankę w poszukiwaniu gola wyrównującego. Ta sztuka udała się jej w 75 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Rafał Spychała skierował głową piłkę do siatki. Podopieczni trenera Dariusza Szeligi nie poddawali się i to opłaciło się w końcówce. Świetne o futbolówkę zawalczył 16-letni Jakub Białek, zagrał wzdłuż bramki, a czyhający przed nią Marcin Bagiński z kilku metrów, pewnym uderzeniem, rozwiał nadzieje miejscowych na powiększenie dorobku punktowego.

Cel wykonany - wracamy z Księginic z kompletem punktów, który pozwala nam się utrzymywać z dala od strefy spadkowej. Wygrana tym cenniejsza, ponieważ Kuźni/Jaworzance nigdy w przeszłości nie grało się łatwo o punkty na terenie Iskry, a do tego w sobotnie popołudnie zabrakło między innymi pauzujących za kartki Emiliana Borka i Przemysława Wiśniewskiego. W następny weekend kolejne wyzwanie. Przy Parkowej 8 będziemy podejmować Odrę Ścinawa (sobota 23.04, godz. 16:00). 

IV liga dolnośląska, gr. zachodnia - sezon 2021/2022 - 22.kolejka
16 kwietnia 2022 (sobota), godz. 16:00 - Księginice
Iskra Księginice - Jaworzanka 1946 Jawor 1:2 (0:1)
Bramki:
Spychała 75' - Bagiński 34'-k., 86'
Iskra (skład wyjściowy): 1.Artur Szymczak - 4.Maciej Wiatrowski, 5.Rafał Spychała (Kpt.), 6.Kamil Nowacki, 9.Maciej Zasadni, 11.Maciej Bar, 13.Karol Jankowiak, 14.Jarosław Gambal, 16.Jakub Akacki, 17.Maciej Srebrniak, 26.Wiktor Koziński
Jaworzanka: 24.Kamil Kulik - 2.Bartłomiej Gwiździał, 5.Kacper Chudzik (7.Jakub Białek 70'), 6.Michał Bieniusiewicz, 8.Kamil Dunaj, 9.Dariusz Czaja (Kpt.), 10.Bartosz Karbowiak, 11.Seweryn Suchecki, 13.Sylwester Dworakowski, 14.Robert Kruczek, 19.Marcin Bagiński (3.Jakub Żuraw 88')
Żółte kartki: Srebrniak, Wiatrowski, Spychała (Iskra) oraz Bieniusiewicz, Karbowiak (Jaworzanka)
Sędziowali: Robert Malisz (główny) oraz Maciej Bednarek i Grzegorz Komaniecki (asystenci) - Podokręg Wałbrzych
Widzów: 100

*GALERIA - IV liga dolnośląska: Iskra Księginice - Jaworzanka 1946 Jawor*



Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Dolnośląski Bilet Weekendowy

Partnerzy klubu

Partnerzy techniczni