Z Górnikiem tradycyjnie [FOTO]

Marcin Juszczyk
Niedziela, 20 lutego 2022, 12:06
Kadr z meczu sparingowego Górnik Wałbrzych - Jaworzanka 1946 Jawor [19.02.2022] © Marcin Juszczyk|Kadr z meczu sparingowego Górnik Wałbrzych - Jaworzanka 1946 Jawor [19.02.2022]
Udostępnij:
W sobotnie popołudnie Jaworzanka 1946 Jawor rozegrała piąty mecz kontrolny tej zimy. W Wałbrzychu mierzyła się z miejscowym Górnikiem.

Przypominając historię sparingowych potyczek jaworzan z wałbrzyszanami od 2019 roku, można powiedzieć, że ta potoczyła się zgodnie z "tradycją". Po raz czwarty w ostatnich trzech latach górą okazał się Górnik, którym tym razem triumfował 4:0. Jednak nie wynik i statystyki były najważniejsze odnośnie tej gry kontrolnej. Była to dla podopiecznych trenera Dariusza Szeligi dobra jednostka treningowa na tle mocnego rywala, który choć obecnie występuje w Klasie Okręgowej, ma w swoim składzie wielu ogranych zawodników na wyższych szczeblach i pewnym krokiem zmierza ku IV lidze. 

W 9 minucie Górnik objął prowadzenie z rzutu karnego, którego skutecznym egzekutorem był Damian Chajewski. W 27 minucie po stracie w środku pola, gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, którą wykończył strzelec pierwszego gola. Jednak w przekroju całego spotkania obie strony stwarzały sobie sytuacje.

Po stronie Jaworzanki nad poprzeczką z główki uderzał Dariusz Czaja, groźnie próby z rzutów wolnych na bramkę oddawał Marcin Bagiński. Bardzo dobrą okazję miał Michał Bieniusiewicz, który otrzymał futbolówkę w polu karnym od Emiliana Borka, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, zaś próba Kacpra Chudzika minimalnie minęła słupek po uderzeniu z kilkunastu metrów. Raz po wykończeniu Seweryna Sucheckiego futbolówka znalazła się w siatce, lecz arbitrzy odgwizdali pozycję spaloną. 

Na początku drugiej połowy Górnik ustalił rezultat końcowy. Najpierw ładną, zespołową akcję wykończył Damian Chajewski, który tym sposobem skompletował hattricka. Czwarty gol padł trochę w kuriozalnych okolicznościach. Najpierw sędziowie zasygnalizowali zmianę w szrregach miejscowych, do której ostatecznie nie doszło, a w oczekiwaniu na nią Górnik wznowił grę i przeprowadził skuteczną akcję, wykończoną bramką Adama Niedźwiedzkiego. Więcej trafień tego popołudnia nie miało miejsca. W końcówce honorowego gola dla Jaworzanki mógł strzelić Michał Bieniusiewicz, ale po solowej akcji uderzył prosto w bramkarza. 

Do wznowienia rozgrywek IV ligi dolnośląskiej pozostało dwadzieścia dni. W tym czasie Jaworzankę 1946 Jawor czekają dwa sprawdziany - w sobotę 26-go lutego z FC Wrocław Academy U-17 (CLJ; w Strzegomiu) i w sobotę 5-go marca z Bielawianką Bielawa (IV liga; w Bielawie). Inauguracja wiosny 12-go marca - przy Parkowej 8 będziemy podejmować Apis Jędrzychowice. 

Kilka zdjęć z meczu dostępnych TUTAJ.

Sparingi - ZIMA 2022
19 luty 2022 (sobota), godz. 17:00 - Wałbrzych (sztuczne boisko - Aqua Zdrój)
Górnik Wałbrzych - Jaworzanka 1946 Jawor 4:0 (2:0)
Bramki:
Chajewski 9'-k., 27', 48', Niedźwiedzki 52'
Górnik Wałbrzych: Szymon Stec - Marcel Grudziński, Eryk Migacz, Sławomir Orzech, Grzegorz Michalak, Marcin Kobylański, Mateusz Sobiesierski, Adam Niedźwiedzki, Mateusz Kopernicki, Michał Bartkowiak, Damian Chajewski. Na zmiany wchodzili: Sebastian Kubiak, Piotr Krawczyk, Dawid Rosicki, Jakub Nowacki, Konrad Korba, Patryk Rzeszotko
Jaworzanka: Daniel Sowiak - Przemysław Wiśniewski, Kamil Dunaj, Kacper Chudzik, Sylwester Dworakowski, Seweryn Suchecki, Bartłomiej Gwiździał, Dariusz Czaja, Emilian Borek, Michał Bieniusiewicz, Marcin Bagiński. Na zmiany wchodzili: Marcin Bartoń, Łukasz Duda, Alan ŻądłoLogo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy