Zwycięstwo na inaugurację [RELACJA]

Marcin Juszczyk
Niedziela, 30 marca 2025, 19:52
Zawodnicy jaworzanki 1946 II Jawor po strzeleniu drugiego gola w meczu z Lechią Rokitnica [MARZEC 2025] © Marcin Juszczyk|Zawodnicy jaworzanki 1946 II Jawor po strzeleniu drugiego gola w meczu z Lechią Rokitnica [MARZEC 2025]
Udostępnij:
Kompletem punktów rundę wiosenną rozpoczęli piłkarze Jaworzanki 1946 Jawor. Na jej inaugurację pokonali na wyjeździe Lechię Rokitnica 3:1.

Teren ten dla naszych rezerw od lat bywał trudny i nieprzewidywalny. Poprzednia wziyta we wrześniu 2022 roku, mimo sporego wsparcia spadów z IV ligi dolnośląskiej, zakończyła się wówczas przegraną 3:1. Dziś do dyspozycji sztabu szkoleniowego kadra była mocno okrojona, ale nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa za sprawą determinacji i zaangażowania.

Same zawody były emocjonujące, wyrównane i działo się niewątpliwie sporo pod obiema bramkami. Wynik otworzyli jaworzanie w 23 minucie. Najpierw uderzenie Kamila Ordy z dystansu zostało zablokowane, w zamieszaniu futbolówkę przejął Marko Sorokin, który minął obrońcę i po ziemi ulokował ją w siatce. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do Lechii, która miała kilka dogodnych okazji. Najpierw od utraty gola Jaworzankę II uratował słupek, a później dwiema skutecznymi interwencjami popisał się Przemysław Rzepka. Jednak w 35 minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i przegranej walce o piłce, musiał ją wyciągać z bramki i było 1:1.

 W drugich 45 minutach nadal toczyła się zacięta walka o każdy metr boiska. Trzeba przyznać, że nieco lepsze okazje mieli gospodarze, a po jednej z nich Adrian Sobieraj wybijał piłkę z linii bramkowej. W odpowiedzi Bartoszowi Dziubie niewiele zabrakło, aby głową dać prowadzenie gościom.

Ostatnie dwadzieścia minut to zdecydowanie lepsza gra rezerw Jaworzanki i przełożyło się to na przechylenie szali zwycięstwa. W 73 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lechia nie zdołała oddalić skutecznie zagrożenia, po czym kilka sekund później Marko Sorokin ponownie zacentrował, a czyhający w obrębie szesnastki Dariusz Szeliga ładną główką zmusił do kapitulacji bramkarza. 

Rezerwy z Jawora od tego momentu prowadziły 2:1 i chciały iść za ciosem. W 75 minucie ponownie główna rola mogła przypaść w udziale Dariuszowi Szelidze, ale po jegó próbie z dystansu golkiper miejscowych przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. To jeszcze bardziej ośmieliło gości do ataków, choć trzeba było być jednocześnie czujnym w defensywie, gdyż Lechia nie zamierzała sprzedać tanio skóry. Losy pełnej puli zostały definitywnie rozstrzygnięte w 90 minucie po udanym kontrataku Jaworzanki II. Marko Sorokin przejął piłkę, zagrał na wolne pole do Sebastiana Sado, a on pognał z nią w kierunku bramki, zaś następnie w polu karnym oddał ją 18-letniemu Ukraińcowi, który nie zmarnował nadarzającej się szansy.

Jaworzanka 1946 II Jawor zwycięża Lechię Rokitnica 3:1 i wobec rezultatów jakie padły na innych boiskach, awansowała na najniższy stopień podium. Kolejne spotkanie rezerw w niedzielę 6-go kwietnia. Tego dnia będą podejmować na swoim boisku Tatrę Krzeniów. Pierwszy gwizdek o godzinie 11:00.

Klasa B grupa IV Podokręg Legnica - sezon 2024/2025 - 12.kolejka
30 marca 2025 (niedziela), godz. 11:00 - Rokitnica
Lechia Rokitnica - Jaworzanka 1946 II Jawor 1:3 (1:1)
Bramki:
? 35', Marko Soorkin 23', 90', Dariusz Szeliga 73'
Jaworzanka 1946 II: 1.Przemysław Rzepka - 3.Seweryn Serafin, 5.Marko Sorokin, 8.Emilio Arcona (14.Dariusz Szeliga 46'), 9.Bartosz Dziuba, 10.Sebastian Sado, 11.Mateusz Karpowicz, 13.Marcin Rakszewski (Kpt.), 15.Kamil Orda, 16.Adrian Sobieraj.
Sędziowali: Marcin Sołdaczuk (główny) oraz Zygmunt Gawroński i Sędzia przygodny (asystenci) - KS Legnica/Legnica
Widzów: 30

*GALERIA - KLASA B: LECHIA ROKITNICA - JAWORZANKA 1946 JAWOR*



Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Dolnośląski Bilet Weekendowy

Partnerzy klubu

Partnerzy techniczni