U-9: Żaki zakończyły Ligi Turniejowe [RELACJA]

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 10 czerwca 2024, 23:17
Żaki Jaworzanki podczas Ligi Turniejowej w Paszowicach [CZERWIEC 2024] © Jaworzanka 1946 Jawor|Żaki Jaworzanki podczas Ligi Turniejowej w Paszowicach [CZERWIEC 2024]
Udostępnij:
W dniach 8-9 czerwca żaki Jaworzanki 1946 Jawor wzięły udział w ostatnich w tym sezonie Ligach Turniejowych Podokręgu Legnica.

W sobotę podopieczni trenera Krystiana Pietruszki udali się do Paszowic, gdzie mieli okazję zmierzyć się z zespołami Rataja Paszowice, Rycerza Legnickie Pole, Chojnowianki Chojnów, Wilkowianki Wilków, AMP Budziszów Wielki i GAP Grot Malczyce. Trzeba przyznać, że miejscowy klub mocno postawił w ostanim czasie na szkolenie dzieci i młodzieży. Już pierwszy mecz pokazał, że to zawody pełne walki. Nasi młodzi zawodnicy mimo, że przegrywali 2:0, potrafili odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 2:3. Prawdziwym super strzelcem sobotniego turnieju był Bartek Serafin, ale na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy.

W niedzielę nasze żaki, razem z trenerem Marcinem Folcem, udalì się na obiekty przy ulicy Kopalnianej w Polkowicach, gdzie mieli okazję rywalizować z ekipami Górnika Polkowice (dwie drużyny), Fortuny Obora, Konfeksu Legnica (dwie drużyny) i Iskry Kochlice. Jaworzanka U-9 przyzwyczaiła nas do nerwowych meczów i nie inaczej było tym razem. Już w pierwszym pojedynku dostarczyli kibicom dużo emocji - przegrywali aż 4:1, aby w ostatniej akcji doprowadzić do remisu 4:4. Kolejne występy to kapitalna gra w obronie Tomiego Czerwińskiego, piękne gole Kondra Jaszowskiego i skuteczne interwencję w bramce Filpa Kałużnego oraz Adama Lenarta. Warto zaznaczyć, że cały team walczył dziś o każdy centymetr boiska. Trener Marcin nie szczędził słów uznania dla swoich podopiecznych.

Jaworzanka U-9 (08.06.2024 - Paszowice): Hubert Grzelec, Aleks Dudek, Milan Delikatny, Tymon Konieczny, Dawid Stępień, Eliasz Sałamacki, Bartek Serafin, Franek Duda, Mateusz Lorko, Dawid Rajca.

Jaworzanka U-9 (09.08.2024 - Polkowice): Bartek Serafin, Konrad Jaszowski, Tommy Czerwiński, Franek Magas, Mikołaj Dudek, Żenia Mkhailuk, Adam Lenart, Filip Kałużny, Maciek SołekLogo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy