U-7: Pracowity weekend skrzatów [RAPORT]

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 10 czerwca 2024, 18:45
Skrzaty Jaworzanki po turnieju we Wrocławiu © Jaworzanka 1946 Jawor|Skrzaty Jaworzanki po turnieju we Wrocławiu
Udostępnij:
Miniony weekend dla naszych skrzatów był bodaj najbardziej pracowity w obecnej rundzie. Tym razem nasza najmłodsza grupa udała się aż na trzy turnieje.

Najpierw w sobotę, ekipa prowadzona przez trenerkę Iabelę Wolak, wzięła udział w turnieju Podokręgu Legnica w Paszowicach, gdzie rywalizowała w systemie każdy z każdym z następującymi drużynami: Rataj Paszowice, Rycerz Legnickie Pole, Mewa Kunice oraz AMP Budziszów Wielki. Następnie w niedzielę rano, ekipa dowodzona przez trenera Daniela Płazę, rozgrywała swoje mecze w ramach turnieju Podokręgu w Legnicy na stadionie Konfeksu. Tu z kolei przeciwnikami były dwie drużyny gospodarzy a także Górnik Polkowice, Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów, Mała Unia Rosochata, Gornik Złotoryja oraz Juventus Legnica.

W równolegle trwającym, towarzyskim turnieju we Wrocławiu udział wzięła kolejna grupa naszych najmłodszych piłkarzy pod wodzą Michała Grzadkowskiego oraz Patrycji Drabent. W silnie obsadzonym turnieju, którego organizatorem była akademia Wratislavii Wrocław, skrzaty mierzyły się w fazie grupowej z ekipami Lechii Dzierżoniów II, Ślęzy Wroclaw, Orła Prusice, Akademii Dobrzykowice oraz gospodarzami.

Według ustaleń organizatorów Jaworzanka okaząła się najlepsza w zmaganiach grupowych, w wyniku czego w meczu finałowym spotkała się ze zwycięzcą grupy B - Lechią Dzierżoniów I. Tu nasi młodzi adepci futbolu doznali porażki, co było wynikiem większej chęci gry ze strony przeciwników.

- Nasze skrzaty mimo, iż radzą sobie na boisku bardzo dobrze, muszą nauczyć się, że w najmłodszych kategoriach wiekowych to nie zwycięstwo determinuje poziom rywalizacji i nie jest wyznacznikiem pracy, ani poziomu gry. Niestety nasi zawodnicy w pogoni za chęcią wygrania, za wszelką cenę, często jeszcze wykazują negatywne emocje i nie pozwala im to w realizacji najważniejszych celów - aktywnej gry z piłką i bez piłki, doskoku do przeciwnika oraz stosowania dryblingów oraz zwodów. Niemniej zdobywają oni kolejne, bezcenne doświadczenia boiskowe które z pewnością zaprocentują w przyszłości - powiedział po zawodach trenera Michał Grządkowski.

Jaworzanka U-7 (08.06.2024 - Paszowice): Ignacy Cybulski, Antek Gładysz, Mikołaj Ryndzewicz, Maks Mazurkiewicz, Mikołaj Skałban, Eryk Delikatny

Jaworzanka U-7 (09.06.2024 - Legnica): Antek Drozdowski, Julek Stachera, Mikołaj Manuszewski, Michał Sulecki, Olek Domagała

Jaworzanka U-7 (09.06.2024 - Wrocław): Tymon Marszałek, Filip Kołodziejczyk, Oliwier Juszczyk, Karol Plecety, Wojtek Stępień, Kuba MarkowiczLogo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy