U-17: U siebie z Konfeksem [ZAPOWIEDŹ]

Marcin Juszczyk
Piątek, 24 maja 2024, 18:21
Juniorzy młodsi Jaworzanki po jednym ze strzelonych goli w Złotoryi w ubeigły weekend [MAJ 2024] © Marcin Juszczyk|Juniorzy młodsi Jaworzanki po jednym ze strzelonych goli w Złotoryi w ubeigły weekend [MAJ 2024]
Udostępnij:
Kapitalnie w tym sezonie spisują się juniorzy młodsi Jaworzanki 1946 Jawor. Na pięć kolejek przed końcem zmagań przewodzą w tabeli grupy legnickiej III Ligi Dolnośląskiej. W najbliższą sobotę zagrają u siebie z Konfeksem Legnica.

Podopieczni trenera Dariusza Szeligi wygrali wszystkie poprzednie dziewiętnaście meczów z rzędu. Serię tą zapoczątkowali 1-go października ubiegłego roku, gdy ograli przed własną publicznością Sokół Jerzmanowa. Seryjnie zdobywane komplety punktów pozwoliły naszym juniorom młodszym wdrapać się na sam szczyt, wyprzedzając najgroźniejszych konkurentów w walce o mistrzostwo ligi.

Jaworzanie aktulanie nad drugą Iskrą Kochlice mają dwa punkty przewagi i lepszy bilans bezpośrednich meczów. Zatem posiadają minimalny margines błędu w przypadku remisu w jednym z czterech ostatnich spotkań. Jednak nie ma co rozważać takich scenariuszy. Należy podtrzymać zwycięską serię do samego końca, aby nie musieć oglądać się na ligowych przeciwników i nie zniweczyć wielomiesięcznej pracy. Do tego będzie potrzebna maksymalna koncentracja i brak jakiegokowleik lekceważenia przeciwników.

Najbliższy oponent Jaworzanki U-17, czyli Konfeks Legnica plasuje się aktualnie na dziewiętym miejscu z dorobkiem 35 punktów, na który składa się jedenaście zwycięstw i dwa remisy Legniczanie dziesięciokrotnie schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy to 101:77. W ubiegły weekend Konfeks uległ na własnym stadionie wiceliderowi z Kochlic aż 1:7. Natomiast dla przypomnienia nasi juniorzy młodsi rozgromili na wyjeździe trzeci w tabeli Górnik Złotoryja aż 6:0. Odnotujmy jeszcze, że w jesiennej potyczce Jaworzanki z Konfeksem górą byli nasi, którzy triumfowali w Legnicy aż 9:1.

Ekipa z Jawora ma swój los w swoich własnych rękach, głowach i nogach. Miejmy nadzieję, że podtrzyma ona świetną passę na finiszu ligi i zachowa pierwszą lokatę. Przypomnijmy, że nasi zawodnicy zagrają jeszcze, oprócz Konfeksu, kolejno z Prochowiczanką Prochowice (wyjazd), Górnikiem Lubin (dom) i Iskrą Księginice (wyjazd).

Mecz 26.kolejki III Ligi Dolnośląskiej grupy legnickiej Jaworzanka 1946 Jawor - Konfeks Legnica w sobotę 25-go maja br. na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8. Początek zawodów o gdozinie 14:00. Arbitrem głównym będzie Pan Dawid Rokitnicki, a jego asystentami Panowie Marcin Sołdaczuk i Wiesław Kobza.Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy