Jaworzanka z Sokołem poraz drugi [ZAPOWIEDŹ]

Marcin Juszczyk
Piątek, 17 maja 2024, 12:09
Tak cieszyli się piłkarze Jaworzanki 1946 Jawor, po jednym z goli, przy okazji poprzedniego domowego spotkania z Kolejarzem Miłkowice [MAJ 2024] © Marcin Juszczyk|Tak cieszyli się piłkarze Jaworzanki 1946 Jawor, po jednym z goli, przy okazji poprzedniego domowego spotkania z Kolejarzem Miłkowice [MAJ 2024]
Udostępnij:
W sobotę 18-go maja Jaworzanka 1946 Jawor zagra na swoim stadionie z Sokołem Krzywa. Będzie to drugi w historii mecz pomiędzy obiema organizacjami na szczeblu seniorskim.

Krzywa to miejscowość położona w gminie Chojnów. Znana była w drugiej połowie lat XX wieku głównie ze znajdującej się tam bazy Armii Radzieckiej, w której skład wchodziło między innymi lotniko. Miejscowy Sokół został utworzony siedem lat po wyjeździe wojsk radzieckich z Krzywej, a mianowicie w 2000 roku.

Sokół w 2007 roku awansował do Klasy A pierwszy raz w historii i w zasadzie występuje na tym szczeblu prawie nieprzerwanie aż do dziś, za wyjątkiem kampanii 2019/2020, gdy grał w Klasie B. Swój największy sukces osiągnął w sezonie 2010/2011, kiedy to zajął drugie miejsce, ustępując w walce o awans tylko KS Męcinka.

Aktualnie po 24.kolejkach drużyna z Krzywej,  w tabeli legnickiej Klasy A grupy II, plasuje się na dziesiątym miejscu z dorobkiem 33 punktów. Na ten dorobek złożyło się jedenaście zwycięstw. Nasz najbliższy rywali dotychczas nie zanotowął żadnego podziału punktów, a dwanaście razy schodził z boiska "na tarczy". Bilans bramkowy 56:66.

Sokół przed tygodniem pauzował z powodu wycofania się Górnika II Lubin, a dwa tygodnie wcześniej uległ na wyjeździe Ikarowi Miłogostowice aż 0:9. Jednak przed konfrontacją z miłogostowiczanami potrafił on zanotować trzy wygrane z rzędu, kolejno z: Albatrosem Jaśkowice (4:1), Gromem Gromadzyń-Wielowieś (8:0) i rezerwamy Prochowiczanki Prochowice (5:3). Dla przypomnienia jaworzanie w minioną niedzielę nie sprostali w delegacji Unii Miłoradzice (4:0), lecz uprzednio zanotowali kilka wysokich, efektownych zwycięstw i miejmy nadzieję, że podopieczni trenera Dariusza Szeligi powrócą na zwycięską ścieżkę.

Sobotnie spotkanie Jaworzanki z Sokołem będzie drugim w historii. W pierwszym, do którego doszło 7-go października ubiegłego roku, nasi piłkarze zwyciężyli w Krzywej po golu Adriana Sobieraja z 30 minuty. W połowie drugiej dekady XXI wieku w Lidze Okręgowej mieli okazję ze sobą rywalizować także juniorzy starsi naszych klubów.

Oficjalne mecze Jaworzanka 1946 Jawor - Sokół Krzywa

Klasa A gr. II Legnica - sezon 2023/2024 - 9.kolejka
7 października 2023 (sobota), godz. 16:00 - Krzywa
Sokół Krzywa - Jaworzanka 1946 Jawor 0:1 (0:0)
Bramka:
Adrian Sobieraj 30'
Sokół: Bartosz Kazuchowski - Bartłomiej Bekacz (Michał Wojak 85'), Patryk Gałaszkiewicz, Andrzej Ginowicz, Mateusz Grzesiuk, Ariusz Hawrylów (Mateusz Bakowicz 76'), Łukasz Romanek (Mateusz Jankowski 60'), Piotr Romaniak, Grzgeorz Sambor (Kacper Korczyński 60'), Grzegorz Szajer (Maciej Wengrzyn 38'), Dawid Tucholski. Trener: Damian Pachura
Jaworzanka 1946: Daniel Sowiak - Krystian Broda, Miłosz Ciliński, Piotr Kaliszczak, Bartosz Krasiński, Daniel Łupkowski, Kajetan Marcinkiewicz, Adrian Sobieraj (Paweł Dzitkowski 73'), Marcin Tymofiejczyk (Dariusz Szeliga 85'), Przemysław Wiśniewski, Sebastian Wojciechowski. Trener: Dariusz Szeliga
Żółte kartki: Patryk Gałaszkiewicz, Andrzej Ginowicz, Mateusz Grzesiuk (Sokół) oraz Miłosz Ciliński, Kajetan Marcinkiewicz (Jaworzanka 1946)
Sędziowali: Borys Szanduła (główny) oraz Marek Trzaskawka i Jacek Saskowski (asystenci) - KS Legnica/Delegatura Legnica

Bilans meczów Jaworzanka - Sokół Krzywa

  • Zwycięstwa Jaworzanki - 1
  • Remisy - 0
  • Zwycięstwa Sokoła - 0

Bilans bramkowy w meczach Jaworzanka - Sokół

  • 1:0 na korzyść Jaworzanki

Mecz 24.kolejki legnickiej Klasy A gr. II Jaworzanka 1946 Jawor w sobotę 18-go maja 2024 roku na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00. Zawody poprowadzi trójka sędziowska z Delegatury Lubin w składzie: Agnieszka Nowak (główna) oraz Robert Wiencek i Antoni Krystek. Przypominamy, że zawodnicy oraz arbitrzy wyjdą na boisko w eskorcie młodych adeptów piłki nonżej, naszego klubu, z grupy skrzatów.

 Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy