Zimny prysznic w Miłoradzicach [RELAJCA]

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 13 maja 2024, 00:46
Michał Grządkowski oddający strzał na bramkę w meczu z Unią Miłoradzice [MAJ 2024] © Marcin Juszczyk|Michał Grządkowski oddający strzał na bramkę w meczu z Unią Miłoradzice [MAJ 2024]
Udostępnij:
Zimny prysznic otrzymali piłkarze Jaworzanki 1946 Jawor w niedzielne popołudnie w Miłoradzicach. Podopieczni trenera Dariusza Szeligi ulegli tamtejszej Unii w stosunku 4:0.

Zawody rozpoczęły się fatalnie dla przyjezdnych, bowiem już po niespełna 180 sekundach gry przegrywali. Po wrzucie piłki w pole karne z autu, w ogromnym zamieszaniu, najlepiej odnalazł się Rafał Szumański  i mocnym strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans Danielowi Sowiakowi. O porażce Jaworzanki w dużej mierze zadecydowały błędy własne i słaba skuteczność. Jednak jaworzanie nie musieli wracać z tego spotkania bez punktów, bowiem długimi momentami potarfili przejąć inicjatywę i zaznaczyć swoją przewagę.

Przekładało się to na wizyty pod bramką strzeżoną przez Karola Rozmiarka, lecz brakowało często właściwego wykończenia. Dwie znakomite szanse miał w pierwszej odsłonie Kewin Klasa, lecz źle przymierzył. Natomiast najbliżej wyrównania przed zmianą stron był Marko Sorokin, lecz powstrzymał go bramkarz Unii swoją interwencją. Miłoradziczanie nie mieli zamiaru biernie przyglądać się okazjom przyjezdnych. W pierwszych 45 minutach mogli podwyższyć prowadzenie chociażby w 25 minucie, ale futbolówkę po uderzeniu Tomasza Skotnickiego sparował na rzut rożny Daniel Sowiak.

Po kwadransie przerwy Jaworzanka wyszła na boisko z mocnym postanowieniem poprawy, co widać było w postawie i poczynaniach, ale nadal brakowało finalizacji oraz zimnej krwi w polu karnym miejscowym. W 60 minucie Daniel Sowiak zatrzymał rywala w pojedynku jeden na jeden, ale chwilę później musiał już sięgać po piłkę do siatki. Po starcie na własnej połowie, Jakub Łebek otrzymał z prawej strony podanie przed bramkę i dopełnił formalności, podwyższając w ten sposób na 2:0.

W 69 minucie było już 3:0. Po szybko rozegranym rzucie wolnym, futbolówka bezpośrednio trafiła do sieci za sprawą Pawła Miśty. Jaworzanie atakowali, ale czynili to nadal nieefektywnie, nie zmniejszając swoich strat. Dobrą okazję miał w 75 minucie Marko Sorokon, któremu piłkę w polu karnym zagrał Przemysław Wiśniewski, lecz jego próba została najpierw zablokowana, a następnie piłka przeszła obok słupka. W 85 minucie po centrze z rzutu rożnego, nad poprzeczką uderzał Michał Grządkowski. Rezultat końcowy na 4:0 został ustalony w doliczonym czasie gry, a autorem trafienia był Mateusz Kruszyk.

Niestety w kolejnym starciu z zespołem z grona TOP3, do którego należą Ikar Miłogostowice, Unia Miłoradzice i Sparta Parszowice, przegrywamy. Była to dobra lekcja dla naszych młodych zawodników pokazująca, że jeszcze czeka ich trochę pracy. Mamy nadzieję, że przed kolejnym spotkaniem zostaną wyciągnięte właściwe wnioski i zaowocuje to lepszą grą. Następny mecz w sobotę 18-go maja. Tego dnia Jaworzanka zmierzy się na swoim boisku z Sokołem Krzywa (godz. 16:00).

Klasa A gr. II Legnica - sezon 2023/2024 - 23.kolejka
12 maja 2024 (niedziela), godz. 15:00 - Miłoradzice
Unia Miłoradzice - Jaworzanka 1946 Jawor 4:0 (1:0)
Bramki:
Rafał Szumański 3', Jakub Łebek 63', Paweł Miśta 69', Mateusz Kruszyk 90'
Unia: 99.Karol Romziarek (BR) - 9.Kamil Cebinka, 89.Jakub Ganczar (19.Damian Laskowski 60'), 13.Mateusz Kruszyk, 3.Jakub Łebek (18.Oskar Klimowicz 70'), 6.Łukasz Lorenc, 39.Adam Mądro, 23.Pawęł Miśta, 7.Tomasz Skotnicki, 10.Rafał Szumański, 8.Marcel Wysoczański
Jaworzanka 1946: 24.Daniel Sowiak (BR) - 5.Krystian Broda (15.Miłosz Ciliński 60'), 16.Michał Grządkowski, 10.Kewin Klasa (19.Adrian Sobieraj 70'), 11.Bartosz Krasiński (13.Filip Krasoń 80'), 9.Kajetan Marcinkiewicz (6.Daniel Łupkowski 46'), 17.Jakub Rzepka, 2.Gracjan Skoczylas, 7.Marko Sorokin, 4.Przemysław Wiśniewski, 14.Alan Żądło (18.Piotr Kaliszczak 46')
Żółte kartki: Marcel Wysoczański, Kamil Cebinka, Paweł Miśta (Unia) oraz Kajetan Marcinkiewicz (Jaworzanka 1946)
Sędziowali: Agnieszka Nowak (główny) oraz Szymon Tatarynowicz i Rafał Zakrzewski (asystenci) - KS Legnica/Delegatura Legnica
Widzów: 50

*GALERIA - KLASA A: UNIA MIŁORADZICE - JAWORZANKA 1946 JAWOR*Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy