U-15: Trampkarze jadą pod granicę

Marcin Juszczyk
Czwartek, 4 kwietnia 2024, 10:38
Antoni Michalski (Jaworzanka) w walce o piłce w meczu Ligi Dolnośląskiej Trampkarzy z Lotnikiem Jeżów Sudecki [WRZESIEŃ 2023] © Marcin Juszczyk|Antoni Michalski (Jaworzanka) w walce o piłce w meczu Ligi Dolnośląskiej Trampkarzy z Lotnikiem Jeżów Sudecki [WRZESIEŃ 2023]
Udostępnij:
W sobotni poranek do Zgorzelca wyruszą trampkarze Jaworzanki 1946 Jawor. Ich celem będzie rozegranie meczu z tamtejszą Nysą w ramach wiosennych zmagań w II Lidze Dolnośląskiej.

Podopieczni trenera Michała Grządkowskiego rozpoczęli rundę wiosenną z wysokiego "C", czyli od starć z prestiżowymi akademiami Miedzi Legnica i Zagłębia Lubin. Jaworzanie ulegli legniczanom, na ich terenie, w stosunku 5:1, ale do 74 minuty było tylko 2:1.  Natomiast lubinianie wygrali w Jaworze 1:3, choć przy stanie 1:2 w drugiej połowie nasi trampkarze mieli okazję do wyrównania. Były to bardzo ciężkie spotkania, a skalę trudności najlepiej odzwierciedla ligowa tabela, w której Miedź i Zagłębie aktualnie przewodzą do spółki z BKS-em Bolesławiec.

Miejmy nadzieję, że po tych potyczkach zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski, a efekty tego zobaczymy w Zgorzelcu. Nysa będzie przeciwnikiem "na papierze" z niższej półki, ale absolutnie nie oznacza to, iż Jaworzankę U-15 czeka miły, weekendowy wyjazd pod polsko-niemiecką granicę. Wręcz przeciwnie - zapowiadają się bardzo zacięte zawody, a obie strony liczą na zainkasowanie pierwszego kompletu punktów. Zgorzelczanie po dwóch kolejkach mają na konice jedno "oczko". Zdobyli je na inaugurację za remis z Chrobrym Głogów (2:2). W drugiej serii gier przegrali z Łużycami Lubań (5:1).

W minionej rundzie Nysa zajęła czwarte miejsce w tabeli grupy zachodniej II Ligi Dolnośląskeij Trampkarzy, a Jaworzanka piąte. Jednak jednym jak i drugim bliżej było do walki o utrzymanie niż o ligowe "pudło". W bezpośrednich bataliach zwyciężali każdorazowo gospodarze - w Zgorzelcu 2:1, a w Jaworze 4:0.

Na koniec odchodząc trochę od samego, omawianego spotkania, mały wątek historyczny. Warto nadmienić, że w minionych kilkunastu latach nie mieliśmy zbyt wielu okazji do oficjalnych odwiedzic Zgorzelca i mamy tu na myśli różne kategorie wiekowe. Na początku obecnego stulecia, w ramach IV ligi dolnośląskiej, gościli tam nasi seniorzy. W sezonach 2004/2005 i 2005/2006 juniorzy starsi oraz młodsi "Kuzienki" rywalziowali z Nysą w ramach Ligi Dolnośląskiej. Natomiast jesienią 2018 roku doszło do kontaktów, na szczeblu wojewódzkim, w kategorii młodzików.

Mecz 3.kolejki grupy zachodniej II Ligi Dolnośląskiej Trampkarzy Nysa Zgorzelec - Jaworzanka 1946 Jawor w sobotę 6-go kwietnia w Zgorzelcu. Pierwszy gwizdek o godzinie 11:00.

II Liga Dolnośląska Trampkarzy, gr. zachodnia - wiosna 2024 - 3.kolejka
6 kwietnia - sobota

Jaworzanka 1946 Jawor - Nysa Zgorzelec (godz. 11:00)
Miedź Legnica - BKS Bolesławiec (godz. 11:00)
7 kwietnia - niedziela
Zagłębie Lubin - Karkonosze Jelenia Góra (godz. 10:00)
Chrobry Głogów - Łużyce Lubań (godz. 17:00)



Logo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy