U-17: Z nieba do piekła

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 11 września 2023, 22:55

Udostępnij:
Pierwszy mecz w sezonie 2023/2024, w III Lidze Dolnośląskiej grupie legnickiej, mają za sobą juniorzy młodsi Jaworzanki 1946 Jawor. W sobotnie południe zmierzyli się na swoim stadionie z rówieśnikami ze Sparty Rudna.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tego co wydarzy się po zmianie stron. Jaworzanie posiadali przewagę, atakowali, stworzyli sporo sytuacji podbramkowych, po których mogli zamknąć mecz w pierwszych 45 minutach. Niestety wykorzystali tylko dwie z nich. Najpierw w 8 minucie sytuację jeden na jeden z bramkarzem wykorzystał Paweł Dzitkowski, a asystę zanotował Bartosz Bielec. Natomiast w 12 minucie Kajetan Marcinkiewicz zagrał wzdłuż bramki, a akcję wykończył Dima Bieliak.

W 21 minucie Sparta strzela dość szczęśliwego gola bezpośrednio z rzutu wolnego i "łapie" kontakt. Niewykorzystane okazje zemściły się ponownie na gospodarzach w 45 minucie, kiedy to drużyna z Rudnej doprowadziła do remisu. W drugiej połowie Jaworzanka U-17 dwukrotnie obejmowała prowadzenie po bramkach Adriana Sobieraja, lecz Sparta za każdym razem odpowiadała w odstępie zaledwie kilku chwil. W 90 minucie przyjezdni zadali decydujący cios. Gola na wagę trzech punktów na 4:5 strzelił Seweryn Zieliński.

Za naszymi juniorami młodszymi pechowa inauguracja ligi, ale mamy nadzieję, że to pierwsze śliwki robaczywki. Kolejne spotkania już w najbliższą środę oraz niedzielę. Najpierw podopieczni trenera Dariusza Szeligi odrobią ligowe zaległości z Iskrą Kochlice, a następnie zmierzą się z Odrą Ścinawa.

III Liga Dolnosląska Juniorów Młodszych, gr. legnicka - jesień 2023 - 4.kolejka
9 września 2023 (sobota), godz. 11:00 - Jawor (Stadion Miejski)
U-17: Jaworzanka 1946 Jawor - Sparta Rudna 4:5 (2:2)
Bramki:
Paweł Dzitkowski 8', Dima Bieliak 12', Adrian Sobieraj 67', 80' - Kacper Muzeja 21', Bartosz Sobczak 45', Jakub Piekarski 70', Seweryn ZielińSki 80', 90'
Jaworzanka U-17: Marcel Chapski - Bartosz Bielec, Jakub Kita, Filip Klimek, Dawid Azikiewicz, Paweł Dzitkowski, Sebastian Wojciechowski (Adrian Sobieraj 46'), Filip Krasoń (Filip Napierała 80'), Mykyta Mykhailyk (Patrycja Drabent 70'), Kajetan Marcinkiewicz (Piotr Kaliszczak 46'), Dima Bieliak (Gerard Serafin 60')
Sparta U-17: Michał Kołodziej - Paweł Leciejewski (Paweł Cybulski 60'), Dawid Moryń, Kacper Muzeja, Jakub Piekarski, Bartosz Sobczak (Michał Danielewicz 60'), Szymon Stępień (Michał Kołodziej 80'), Damian Sumionka, Jakub Wierzbicki, Seweryn Zieliński, Fabian Znaczko (Gracjan Kowal 60')
Żółta kartka: Jakub Wierzbicki (Sparta)
Sędziowali: Dawid Rokitnicki (główny) oraz Jacek Saskowski i Marcin Sołdaczuk (asystenci)

*GALERIA - III LIGA DOLNOŚLĄSKA JUNIORÓW MŁODSZYCH: JAWORZANKA 1946 JAWOR - SPARTA RUDNA*