U-15: Drugi remis w Lidze Dolnośląskiej

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 11 września 2023, 18:53
Dwa gole Antoniego Michalskiego (na zdjęciu przy piłce) walnie przyczyniły się do remisu trampkarzy Jaworzanki w Kochlicach © Marcin Juszczyk|Dwa gole Antoniego Michalskiego (na zdjęciu przy piłce) walnie przyczyniły się do remisu trampkarzy Jaworzanki w Kochlicach
Udostępnij:
Drugi mecz w tej rundzie, na poziomie II Ligi Dolnośląskiej, mają za sobą nasi trampkarze i drugi raz podzielili się oni punktami z rywalami. Tym razem zremisowali z rówieśnikami z Iskry Kochlice.

Mecz długo nie układał się po myśli jaworzan. Zawodnicy Iskry górowali pod względem umiejętności indywidualnych, często wygrywali pojedynki jeden na jeden i tworzyli groźne sytuacje podbramkowe. Po błędach gości w defensywie, kochliczanie strzelili dwa gole, dzięki czemu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 2:0. Kiedy po zmianie stron gospodarze zdobyli trzecią bramkę, mogło wydawać się, że podopieczni trenera Michała Grządkowskiego wrócą do Jawora "na tarczy". Nic bardziej mylnego

Sygnał do odrabiania strat dał Konrad Grzymisławski, który pięknym uderzeniem w okienko z rzutu wolnego, zmniejszył dystans do rywala. Ten moment meczu był pnktem zwrotnym. Spowodował, że ataki trampkarzy Jaworzanki stały się groźniejsze. - Zaczęliśmy grać bardziej agresywnie na połowie przeciwnika i to przyniosło skutek - relacjonuje trener Michał Grządkowski. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 60 i w 65 minucie, za sprawą Antoniego Michalskiego udało się doprowadzić do remisu.

Ostatnie kwadrans to ataki obydwu drużyn, akcja przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. W 75 minucie Iskra ponownie wychodzi na prowadzenie. Na szczęście w sobotnie przedpołudnie naszym trampkarzom nie zabrakło ambicji i determinacji do końca, dzięki czemu w ostatniej akcji doliczonego czasu gry gola na wagę remisu, po błędzie bramkarza, strzelił Kacper Leonowicz.

- Naszym chłopcom należy pogratulować w szczególności woli walki do samego końca i dobrego nastawienia. Jednak trzeba pamiętać, że nie ustrzegliśmy się również wielu błędów indywidualnych i zespołowych, które nie przystoją na tym poziomie rozgrywkowym i to należy koniecznie poprawić - ocenia szkoleniowiec trampkarzy Jaworzanki. 

Teraz przed Jaworzanką U-15 dwa wyjazdy do klubów z Podokręgu Jelenia Góra. Najpierw w środę 13-go września zmierzą się, w zaległym meczu 1.kolejki, z Nysą Zgorzelec (godz. 18:00). Natomiast w poniedziałek 18-go września czeka ich wyprawa do Lubania na spotkanie z miejscowymi Łużycami.

II Liga Dolnośląska Trampkarzy, gr. zachodnia - jesień 2023 - 3.kolejka
9 września 2203 (sobota), godz. 10:00 - Kochlice
U-15: Iskra Kochlice - Jaworzanka 1946 Jawor 4:4 (2:0)
Bramki:
Dawid Jankowski 5', Dominik Kiełbowicz 18', Mikołaj Dzięgielowski 41', Pawęł Kuczyński 75' - Konrad Grzymisławski 48', Antoni Michalski 60', 65', Kacper Leonowicz 80'
Iskra U-15: Krzysztof Załęczny - Gracjan Bużdygan (Paweł Kuczyński 70'), Marcel Cierlik, Mikołaj Dzięgielewski, Kacper Gilewski (Hubert Pawełek 65'), Tomasz Janicki (Jakub Radziejewski 50'), Dawid Jankowski (Bartosz Janduła 70'), Dominik Kiełbowicz, Oskar Listwan, Nikita Solovei, Przemysław Szuklaski (Krzysztof Imbra 55')
Jaworzanka U-15: Tomasz Zysnarski - Emilio Arcona (Aleksander Kochel 55'), Maksymilian Bieniusiewicz (Oskar Chmielewski 28'; Szymon Garbera 60'), Paweł Broda, Oliwier Czyczerski, Konrad Grzymisławski, Kacper Leonowicz, Antoni Michalski, Mateusz Naumczuk, Igor Pieniek-Rudnicki, Gabriel Sołek
Sędziowali: Jakub Chowaniec i Kamil BorowskiLogo Klub Sportowy "Jaworzanka" 1946 Jawor

Sponsorzy

Partnerzy