U-15: Drugi remis w Lidze Dolnośląskiej

Marcin Juszczyk
Poniedziałek, 11 września 2023, 18:53
Dwa gole Antoniego Michalskiego (na zdjęciu przy piłce) walnie przyczyniły się do remisu trampkarzy Jaworzanki w Kochlicach © Marcin Juszczyk|Dwa gole Antoniego Michalskiego (na zdjęciu przy piłce) walnie przyczyniły się do remisu trampkarzy Jaworzanki w Kochlicach
Udostępnij:
Drugi mecz w tej rundzie, na poziomie II Ligi Dolnośląskiej, mają za sobą nasi trampkarze i drugi raz podzielili się oni punktami z rywalami. Tym razem zremisowali z rówieśnikami z Iskry Kochlice.

Mecz długo nie układał się po myśli jaworzan. Zawodnicy Iskry górowali pod względem umiejętności indywidualnych, często wygrywali pojedynki jeden na jeden i tworzyli groźne sytuacje podbramkowe. Po błędach gości w defensywie, kochliczanie strzelili dwa gole, dzięki czemu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 2:0. Kiedy po zmianie stron gospodarze zdobyli trzecią bramkę, mogło wydawać się, że podopieczni trenera Michała Grządkowskiego wrócą do Jawora "na tarczy". Nic bardziej mylnego

Sygnał do odrabiania strat dał Konrad Grzymisławski, który pięknym uderzeniem w okienko z rzutu wolnego, zmniejszył dystans do rywala. Ten moment meczu był pnktem zwrotnym. Spowodował, że ataki trampkarzy Jaworzanki stały się groźniejsze. - Zaczęliśmy grać bardziej agresywnie na połowie przeciwnika i to przyniosło skutek - relacjonuje trener Michał Grządkowski. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 60 i w 65 minucie, za sprawą Antoniego Michalskiego udało się doprowadzić do remisu.

Ostatnie kwadrans to ataki obydwu drużyn, akcja przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. W 75 minucie Iskra ponownie wychodzi na prowadzenie. Na szczęście w sobotnie przedpołudnie naszym trampkarzom nie zabrakło ambicji i determinacji do końca, dzięki czemu w ostatniej akcji doliczonego czasu gry gola na wagę remisu, po błędzie bramkarza, strzelił Kacper Leonowicz.

- Naszym chłopcom należy pogratulować w szczególności woli walki do samego końca i dobrego nastawienia. Jednak trzeba pamiętać, że nie ustrzegliśmy się również wielu błędów indywidualnych i zespołowych, które nie przystoją na tym poziomie rozgrywkowym i to należy koniecznie poprawić - ocenia szkoleniowiec trampkarzy Jaworzanki.

Teraz przed Jaworzanką U-15 dwa wyjazdy do klubów z Podokręgu Jelenia Góra. Najpierw w środę 13-go września zmierzą się, w zaległym meczu 1.kolejki, z Nysą Zgorzelec (godz. 18:00). Natomiast w poniedziałek 18-go września czeka ich wyprawa do Lubania na spotkanie z miejscowymi Łużycami.