Poniedziałek, 11 września 2023, 18:12
© Jaworzanka 1946 Jawor
Udostępnij:
Prawdziwą huśtawkę nastrojów w Rudnej przeżyli w niedzielne popołudnie piłkarze Jaworzanki 1946 Jawor. Najważniejsze jest jednak to, że do grodu Świętego Marcina wrócili z kompletem punktów.

Zaczęło się dobrze, bo już w 8 minucie prowadzenie jaworzanom dał Adrian Sobieraj, dla którego był to premierowy gol w  seniorach. Podopieczni trenera Dariusza Szeligi prowadzenie utrzymywali do 41 minuty, kiedy to Sparta wyrównała za sprawą Artura Czuby. Niestety kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy było już 3:1 dla gospodarzy - oba trafienia zanotował Jakub Kula.

Mogło się wydawać, że kolejna wyprawa naszej drużyny w ostatnich latach do Rudnej zakończy się brakiem zwycięstwa. Jednak nic bardziej mylnego. Zawodnicy Jaworzanki pokazali charakter, wolę walki i potrafili obrócić losy spotkania. Najpierw wiatru w żagle dodała kontaktowa bramka Bartosza Krasińskiego w 61 minucie, a w 68 minucie było już 3:3 - na listę strzelców wpisał się Kajetan Marcinkiewicz. Losy kompletu punktów zostały rozstrzygnięte w 85 minucie, gdy po podaniu Bartosza Krasińskiego, gola na 3:4 dla Jaworzanki strzelił Marcin Tymofiejczyk.

Jest to druga wygrana jaworzan w grupie II Klasy A w sezonie 2023/2024. Wielkie brawa dla piłkarzy z Jawora, że w trudnych warunkach atmosferycznych, bez ławki rezerwowych, potrafili odwrócić losy pojedynku. Warto odnotować, że do składu po czterech latach przerwy powrócił Krzysztof Derechowski, który poprzednio strzegł jaworskiej bramki w kampanii 2018/2019. W tabeli Jaworzanka zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Kolejne spotkanie rozegra w sobotę 16-go września, kiedy na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8, będzie podejmować Spartę Parszowice. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00.

Klasa A gr. II Legnica - sezon 2023/2024 - 5.kolejka
10 września 2023 (niedziela), godz. 14:00 - Rudna
Sparta Rudna - Jaworzanka 1946 Jawor 3:4 (1:1)
Bramki: Artur Czuba 41', Jakub Kula 46', 57' - Adrian Sobieraj 8', Bartosz Krasiński 61', Kajetan Marcinkiewicz 68', Marcin Tymofiejczyk 85'
Sparta: Arkadiusz Rychlik - Artur Czuba, Sebastian Jagodziński, Dawid Kowalewski (Maciej Piekarski 33'; Dawid Wrablewski 80'), Jakub Kula, Grzegorz Łużny (Dominik Gaweł 60'), Artur Maryń (Dominik Glazer 70'), Albert Muzeja, Hubert Siwak (Hubert Spleśniak 60'), Henryk Walasek, Artur Wojciechowski
Jaworzanka 1946: Krzysztof Derechowski - Przemysław Wiśniewski, Krystian Pietruszka, Miłosz Ciliński, Piotr Kaliszczak, Sebastian Wojciechowski, Daniel Łupkowski, Bartosz Krasiński, Adrian Sobieraj, Kajetan Marcinkiewicz, Marcin Tymofiejczyk
Żółte kartki: Hubert Siwak, Hubert Spleśniak (Sparta) oraz Bartosz Krasiński (Jaworzanka 1946)
Sędziowali: Konrad Śliwka (główny) oraz Krzysztof Dziedzic i Kamil Borowski (asystenci)